Jiřina Holotová: Ohavná Rada Evropy a můj vzkaz jaderné babě

15.10.2016 20:11

Jaderná baba, jak si sama říká, použila ve své povolební euforii termín, který se mi dnes vybavil ve spojení s přijetím rezoluce "Dopad evropské populační dynamiky na migrační politiku". Troufám si říct, Rada Evropy je už ohavná.

Jiřina Holotová: Ohavná Rada Evropy a můj vzkaz jaderné babě
Foto: Archiv Jiřiny Holotové
Popisek: Jiřina Holotová

Přečetla jsem si tuto rezoluci, která vznikla na jednání poslanců evropských zemí dne 14. 10. 2016, kde bylo i sedm českých zástupců. Zatím však v tisku ani zmínka, jen článek "ohavného protiislamisty" Marka Černocha.

Našla jsem pro dokreslení dnešní rezoluci celou na stránkách Rady Evropy. Na závěr několika málo bodů přichází nejdůležitější:

8. Shromáždění vyzývá Radu Evropy a dotčené členské státy, aby:

8.3. vyvíjely do budoucna migrační politiku, která je žádoucí, včetně bezpečné přepravy osob, přilákaly vysoce kvalifikované pracovníky, a to zejména tím, že:

8.3.1. provedou sektorovou analýzu a na trhu práce zjistí, kde existuje reálný nedostatek kvalifikovaných pracovních sil

8.3.2. zajistí, aby z vnitrostátních právních předpisů pro rychlý vstup uprchlíků na trh práce byly odstraněny všechny překážky

8.3.3. umožní přístup k zaměstnání běžným migrantům v reakci na potřeby hostitelských společností a odstraní s tím spojený černý trh práce a zamezí vykořisťování přistěhovalců

8.3.4. přijmou vhodná opatření, aby se zajistilo, že migrující pracovníci mají mzdy a pracovní podmínky ekvivalentní jako tuzemští pracovníci

8.3.5. podpoří odborné přípravy pro uprchlíky s cílem podpořit jejich začlenění do pracovního trhu

8.3.6. usnadní uznávání vzdělávacích diplomů a odborných dovedností přistěhovalců

8.3.7. zajistí další rozvoj odborného vzdělávání a jazykové kurzy pro migranty, zejména pro migrující ženy

8.3.8. podpoří úspěšnou integraci přistěhovalců a jejich rodin prostřednictvím revize integrační politiky, aby se zajistilo, že přistěhovalci nejsou odděleni v hostitelské společnosti a že se podílejí na společenském a kulturním životě místních komunit

8.3.9. zvýší informovanost veřejnosti o ekonomických výhodách legální migrace a kulturní rozmanitosti pro společnost

9. Shromáždění podporuje rozvoj koordinace politik mezi Radou Evropy a členskými státy v souvislosti s demografickými trendy a jejich vlivem na ekonomický rozvoj. Dále také podporuje příslušné mezinárodní organizace jako například Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), Mezinárodní organizaci pro migraci (IOM) a Evropskou unii ve shromažďovåní údajů o populační dynamice v evropských zemích a o provádění srovnávacích studií o obyvatelstvu a otázek souvisejících s migrací. 10. Shromáždění se bude k této otázce pravidelně vracet.

Udělejte si obrázek sami, hodnotit to nebudu, ale podle mne, tohle "opatření" ještě více prohlubuje migrační krizi a pro naši společnost je naprosto nepřijatelné. Ohýbat naše zákony k potěše evropských, nikoli demografů, ale spíše demagogů, tak, aby měl někdo, kdo ilegálně vstupuje na území EU, zlegalizované podmínky?

A jak to celé souvisí s jadernou babou? Je rozhodně dobrá ve svém oboru, pracuje a zabývá se energetikou, neživým jádrem, atomovou fyzikou a exaktními vědami. V předvolební kampani se stala tváří STANu, na plakáty a billboardy ji vizážisté a ve photoshopu upravili tak, že by jí ani vlastní pes nepoznal, jestli tedy nějakého má. Jaderná baba si dokonce sedla na silný stroj, aby ukázala, jak je bezva čupr ženská a dere se nekompromisně na kraj vykonávat svůj mandát, ač to původně popírala a ač je to v rozporu s jejím působením ve státní funkci. Jaderná baba také říká, že nechce spolupracovat s ohavnými protiislamisty. Odtud ten terminus technicus...

Dana Drábová je mojí vrstevnicí, taky už jsem baba. Celý život dělám s mladými lidmi, tedy s živým materiálem, sama jsem vychovala dvě děti a jsem humanitně zaměřená. Myslím do budoucna, myslím na naší Evropu a na život těch mladých lidí a dalších generací. Nesedám na motorku a nemám takový tah na branku, pro mě je rodina a práce na prvním místě, jsem taková typická ženská. Mě, na rozdíl od jaderné baby, je ohavná celá Rada Evropy a lidé, kteří si nevidí dál, než na špičku jádra.

Chci, aby byly podpořeny naše mladé rodiny a populace se zvyšovala přirozenou podporou porodnosti, vznikem mladých rodin, aby byli mladí lidé natolik ohodnoceni finančně, aby nemuseli oddalovat nebo dokonce odmítat mít větší množství dětí a aby skutečně zůstávali ve své vlasti. O tom je v rezoluci také zmínka (východoevropská migrace se západu nelíbí) a to by mělo být u nás prioritním cílem. Přeji si, aby o to usilovali i naši politici napříč územími i státními orgány i třeba v krajských zastupitelstvech, protože politika nejsou jen silnice, po kterých se mohou prohánět silné motorky. A tak žádám Danu Drábovou a nejen ji, aby začala přemýšlet jako ženská a ne jako stroj, nepohrdala lidmi s odlišným cítěním a viděním světa, přiložila i v této věci ruku k dílu a ku pomoci. Děkuji. Protože s sebou do hrobu si atom neodnese a naše pokolení tu budou muset žít dál! S tím, co se ale na evropské úrovni připravuje, to s největší pravděpodobností bude pořádný očistec!

Psáno pro blog.idnes.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Jaká bude koncovka s Tchaj-wanem?

20:44 Jiří Paroubek: Jaká bude koncovka s Tchaj-wanem?

Prezident Biden podnikl v posledních dnech velmi namáhavou cestu na Dálný východ, aby se sešel s něk…