Ve školním časopise Bumerang jsme potom podobný seriál se spolužákem Janem Heřmánkem rozjeli naplno. Kde jsou ty časy! Dnes, abyste se báli slovo UFO jenom vyslovit, abyste nevypadali jako blázni.
Přitom od 50. let do současnosti existují nejen svědectví, ale i celá ufologie – jako pseudověda, umění a folklór. V novinářské hantýrce se používá slovo UFO většinou jako něco, co je nepatřičné – zpráva, o níž nikdo neví, odkud přiletěla. Prostě: ufo (již jako zdomácnělé slovo v minuskulách).
Nemohl jsem si nevšimnout, že v poslední době se mluví o jiných objektech, které také létají. Říká se jim z angličtiny v překladu bezpilotní vzdušné vozidlo, stručně také bezpilotní letadla, jinak UAV.
Na rozdíl od UFO, o nichž se příliš nemluví, vstoupil dron – což je třetí pojmenování těchto objektů – do novinářské hantýrky bez velkého ptaní. Drony létají jako objekty, naprogramované a patřičně naložené, například proti nepřátelům z Islámského státu. Před Vánoci je prodávali také jako exkluzivní dárky v obchodech – v metru jsem dokonce viděl na tyto stroje upoutávky.
Zdá se to být opravdový fenomén. Všiml si toho i prezident Miloš Zeman. Při své návštěvě na Univerzitě obrany v Brně vyslovil myšlenku, že bychom měli tento segment výzbroje posílit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Český rozhlas