Josef Ježek: Chaos!

07.04.2019 10:43

Nevím jak vám, ale mně střídání letního a zimního, tedy středoevropského času, nevadí. Naopak, už se na ten letní těším, že zase budou dny jaksi delší. Proto moc nechápu aktivity některých politiků, kteří se vehementně zasazují o jeho likvidaci. Mám představu, že by cílem jejich snažení mohlo být něco užitečnějšího.

Josef Ježek: Chaos!
Foto: ODS
Popisek: Josef Ježek
reklama

Minulé úterý Evropský parlament rozhodl. Zrušil střídání časů k podzimu roku 2021. Pro bylo 410 poslanců, takže se dá říci, že toto řešení má v Evropě značnou podporu. Za snahou o zrušení byla skupina 70 europoslanců v čele s lidoveckým Pavlem Svobodou, který na margo věci prohlásil: „Jsem spokojen, je to úspěšné završení čtyřletého úsilí“.

To jsme se ale nadřeli, že?

To by však nebyl Evropský parlament, aby věc neměla háček. Současně s tím přijal řešení, že každý z 28 států Unie má právo se rozhodnout, jaký čas si definitivně zvolí. Tu máš čerte kropáč!

Dovedete si představit, že při cestě třeba do Španělska si budete možná třikrát předělávat čas na svých hodinkách? Já tedy moc ne.

V Česku je situace podobná. Vláda se přiklání k tomu, že by platil tzv. zimní čas, zatímco průzkum zveřejněný minulý týden ukázal, že většina, skoro 65 % obyvatel, by mělo raději čas letní. Kdo to nakonec rozhodne?

Bude-li to náš ctihodný parlament, může se stát, že po evropském vzoru bude jiný čas v Chebu a jiný v Hodoníně. To je tam, kde za vojáčka mňa vzáli! Tak se těšte!

Od soboty ale platí zase ten letní. Tak si ho užijte ve zdraví a v pohodě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Americká proměna a vanička vylitá i s dítětem

10:58 Ladislav Jakl: Americká proměna a vanička vylitá i s dítětem

Spojené státy jsou nejméně od konce Druhé světové války určující silou celého našeho západního světa…