Josef Reiman: Rada národa je výzvou a nejen Holešovskou

13.02.2012 21:30 | Zprávy

Předesílám, že oba názvy začínají být lidem známy a vzniká kolem nich řada diskuzí, polemik, kritik i nenávisti. Jen veřejná a především tištěná media jako by je přes polární zimu, různé aférky našich VIP osob včetně politiků a jiné „důležité“ zprávy ze života, nějak nezaznamenala. Je to jen náhoda? Nebo je to jen soustředěný zásah jejich zahraničních majitelů, nebo Velkého bratra, který v zemi svobody a demokracie určuje. o čem a jak se bude psát?

Josef Reiman: Rada národa je výzvou a nejen Holešovskou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Celostátní konference občanských iniciativ, hnutí, sdružení a jednotlivých občanů

Na neklidném prostoru Celostátní konference Holešovské výzvy nám dne 28. 1. vyrostlo cosi, co se nikomu nechtělo brát na vědomí. Na jednání plném dynamických zvratů a peripetií bylo přijato usnesení o požadavku na demisi vlády, abdikaci prezidenta a předčasných parlamentních volbách na principu přímé demokracie, bez potupné 5% klauzule pro vstup do parlamentní politiky, přijetí zákona o obecném referendu a zásadního protestu proti realizaci sociálních, zdravotních a školských reforem, včetně protestu proti smlouvě ACTA a poskytnutí půjčky MMF.Tedy materiál, který stojí přinejmenším za povšimnutí, ovšem ne tak pro představitele naší legislativy. Mezi obědem v parlamentních restauracích snad jen důvod k sarkastickému pousmání. Jenže sešel se měsíc s měsícem a z výzvy nám vyrostla Rada národa a s ní řada iniciativ, které už za povšimnutí stojí.

Jen těžko lze opakovat scénář vajíčkové veselice při námluvách ČSSD s voliči. Tady jde o víc. Co tedy s tím. Nadále přehlížet úsilí rostoucího počtu nespokojených lidí? Povolat do pohotovosti Kubiceho tým, nasadit provokatéra a iniciátory zavřít? I to půjde zřejmě ztuha. Máme totiž systém, který prohlašujeme za demokracii. Máme si vzít příklad ze Slovenska a připravit vodní děla? Kdo jsou TI lidé, kterým se nelíbí naše vláda a parlamentní demokracie. Jen ti, kteří už mají dost kvázireforem, vládnutí na úkor těch nejpotřebnějších, škrtů které sice rozpočet nezlepší, ale chudé ožebračí. Až lidé pochopí že iniciátorům nejde o uchopení moci, ovládnutí tohoto státu, který se „odpovědnou“ politikou vlády a parlamentu dostává do stále svízelnější ekonomické a finanční situace, stát, který už téměř nemá žádný majetek a malé resty se snaží za každou cenu prodat, ale o nastolení přímé demokracie opírající se o lid této země a ne o pár prominentů a jejich kamarádů z politických stran napříč společností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Josef Reiman

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Vzdělání vůdců

15:57 Jan Campbell: Vzdělání vůdců

Na Západě a na Východě se výchovné a vzdělávací filozofie, praktiky a obsahy výrazně liší.