Josef Toman: Žádost o trest nejvyšší pro Sobotku, Hermana, Schwarzenberga a jim podobné

26.10.2017 16:24

Vepřín Lety = 1/2miliardový tunel, lithium 10x předraženo. Odhad byl 50 milionů...

Josef Toman: Žádost o trest nejvyšší pro Sobotku, Hermana, Schwarzenberga a jim podobné
Foto: pixabay.com
Popisek: Tvrdost - ilustrační foto
reklama

Žádost o trest nejvyšší pro pro Sobotku, Hermana, Schwarzenberga a jim podobné kvůli

  • paktování se Sudetoněmeckým landsmanschaftem
  • výkup vepřína za půl miliardy, když odhadní cena byla pouhých 50 milionů

Přitom stačilo památní kámen postavit jinde, protože Romové neumírali pouze na tomto místě. Navíc za jejich smrt mohla fašistická rodina Schwarzenbergů. Proč Schwarzenberg tedy za památník nezaplatí sám?

Po lithiu je to další tunel, jelikož u nás jsou úplatky mezi 10-25%, mohlo by se jednat až o 100 milionové úplatky, pokud to ovšem není jinak, třeba bez úplatků.

Půl miliardy bude placeno firmě, která udělala podvod jako Babiš s Čapím hnízdem, a musí proto vrátit EU dotaci 10 000 000 Kč za tento podvod. Oproti Babiše, nikdo tyto lidi pro podvod nestíhá, naopak jim bude zaplaceno půl miliardy, když odhadní cena byla desetkrát nižší.

Správné řešení by bylo:

  • postavit památník jinde
  • pokutovat to akciovku půl miliardy za podvod s EU dotacemi
  • Ať za to zaplatí Schwarzenberg, koncentrák nacisté postavili pro romské otroky, kteří dřeli na jejich panství

Romové na schwarzenberskou fašistickou šlechtu dřeli od rána do noci a žili natěsnaní v lágru jako prasata v současném vepříně. Bez nadsázky. Schwarzenberg, milovník sudeťáků, který chtěl jejich návrat, uplácel u soudu a restituoval, co bylo jeho rodině odebráno pro kolaboraci s nacisty, tak prolomil Benešovy dekrety. Němci Romy neodškodnili. Schwarzenberg také ne. Romy Němci zabíjeli především v jiných koncentrácích. Zde umírali pro fašistickou Schwarzenbergovu rodinu. Uvádíme fašistickou, protože tak ji nazývali v době Beneše. Dnes je naopak opěvovaná za boj proti fašismu. Jestli měly pravdu Benešovy dekrety, či současné soudy, usuďte sami.

Navíc vepřín byl postaven za socialismu a pravděpodobně privatizován tou akciovkou, ta potom podváděla s EU dotacemi, proto by mohl být vepřín opět vyvlastněn. Vláda se místo toho rozhodla vykoupit vepřín za cenu 450 milionů. Je to neuvěřitelná drzost našich politiků a ukázka pohrdání občany. Vepřín stojí na místě romského pracovního tábora, zřízeného pro Schwarzenberga staršího. Nyní pouze dva dny po volbách se dostalo na veřejnost, že vláda se rozhodla ho vykoupit za 450 milionů. O jeho výkupu se mluvilo již dříve, ale částka nebyla zveřejněna, protože takto vysoká částka by nepochybně občany pobouřila a některé strany by to využily jako téma předvolební kampaně, proto to Sobotkova vláda zveřejnila až po volbách.

Je to další z řady tunelů této vlády, stejně jako se krátce před volbami pokusila sociální demokracie více méně ukrást občanům Lithium za tři biliony a stejně jako se pokusila rozdělit ČEZ na výrobní a distribuční část a jednu část zprivatizovat, tak se zásluhou Ministry ministra kultury Daniela Hermana, známého spolupracovníka Sudetoněmeckého landsmanšaftu, podařilo tento trochu menší tunel. Je jasné, že částka 450 milionů, jakkoliv je to cena vysoce nadhodnocená, není konečná, neboť něco bude stát i demolice vepřína a něco bude stát i výstavba památníku. Mohou to být dohromady tak tři čtvrtě miliardy zbůhdarma hozené do kanálu, protože žádný smysl toto opravdu nemá.

Pokud by vláda chtěla pomoci Romům, tak se má snažit všem dát práci a ne stavět takové nesmyslné památníky. A měla by učinit mezinárodní nátlak na Německo, aby je řádně odškodnilo za Holocaust. A Schwarzenberg, jehož otec může za jejich genocidu v táboře Lety, by je měl odškodnit také.

A nejde zde jen o peníze a hospodářské škody. Uvědomte si, že Romové tvořili nepatrnou část Československých obětí války, padlo daleko více Čechů a Slováků. A proč nikdo neudržuje jejich památníky a pamětní desky? Proč se na ně neustále zapomíná? Dále na území Československa padlo více než 100.000 sovětských vojáků, jejich hroby nejen že se neudržují, ale dokonce se současný režim snaží, aby se na naše osvoboditele úplně zapomnělo, a dokonce likviduje jejich památníky, jako například tank na Smíchově. To že se bude stavět památník několika desítkám, maximálně stovkám Romů, kteří zahynuli v Letech je výsměch všem českým obětem druhé světové války i všem sovětským a jiným vojákům, kteří osvobodili Československo.

A pokud už by se takový památník měl stavět, tak proč ho mají platit daňoví poplatníci? Měl by ho zaplatit Karel Schwarzenberg. Romský pracovní tábor v Letech byl totiž zřízen pro potřeby jeho otce, který potřeboval rychle vytěžit padlé stromy po polomu na jeho panství, a jeho zaměstnanci na to nestačili. Vzhledem k tomu že tyto lesy dostal Karel Schwarzenberg v restituci, tak by náklady na tento památník, jakkoliv je zcela zbytečný, měl platit on.

Berte vše jako podezření a ověřte fakta.

Josef Toman
kandidát na prezidenta

Více ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Nechceme amfiteátr ve volnočasovém areálu Rolava

21:37 Petice: Nechceme amfiteátr ve volnočasovém areálu Rolava

My níže podepsaní, obyvatelé a návštěvníci města Karlovy Vary, tímto nesouhlasíme se stavbou amfiteá…