Karel Janeček: Můžeme si plnit sny, které vypadají nedosažitelně

9. 6. 2017 15:14

První závod, první zlato. Miliardář Janeček závodil ve sportovní gymnastice. Vyhrál a chce stavět nové haly.

Karel Janeček: Můžeme si plnit sny, které vypadají nedosažitelně
Foto: Karel Janeček
Popisek: Matematik a vizionář Karel Janeček získal zlatou medaili.

Matematik a vizionář Karel Janeček získal zlatou medaili. Svým přeskokem pomohl SK Hradčany k vítězství v první gymnastické lize. Zároveň oznámil, že podpoří výstavbu hal pro sportovní gymnastiku 21 . století.

Gymnastice se Janeček věnuje teprve tři a půl roku. Ve svém prvním profesionálním závodě bral hned zlatou medaili v soutěži družstev. “Můj první závod, moje první zlato. Můžeme si splňovat sny, které vypadají nedosažitelně. Jděte také za svými sny,” napsal ke svému úspěchu spokojený Janeček na svém facebookovém profilu.

Po závodě oznámil, že bude podporovat výstavbu moderních hal pro gymnastiku v Praze. „Pohybuji se v gymnastickém prostředí dostatečně dlouho na to, abych mohl racionálně zhodnotit, jak výjimečně přínosná je gymnastická průprava a trénink pro většinu lidí," řekl Janeček.

Myšlenku vrcholové gymnastiky jako z doby Věry Čáslavské podporuje i primátorka hl. města Prahy Adriana Krnáčová. "Praha rozvoj sportu podporuje dlouhodobě. Další sportovní iniciativu samozřejmě vítám a pokud jde o sportovní gymnastiku, tak to platí obzvlášť. Měla jsem tu čest poznat paní Čáslavskou a musíme udělat maximum, abychom navázali na její odkaz.“

Projekt výstavby moderních gymnastických hal světové úrovně je základním krokem k úspěchu, přičemž tato sportoviště budou otevřená nejen pro vrcholové sportovce, ale i pro veřejnost. O gymnastickou průpravu, která tvoří základní pilíř většiny sportů, je v posledních letech enormní zájem, haly ale přitom v Praze, i v ČR chybí. Do dvou let by se to ale mělo změnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…