Karel Januška: Jak dál

26.08.2020 10:02 | Zprávy

Naši zákonodárci by měli z republiky učinit právní stát. K tomu je třeba přinutit soudce, aby respektovali literu Ústavy.

Karel Januška: Jak dál
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška

"Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné. Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu."

Pravda a spravedlnost je nejvyšší kriterium pro rozhodování soudců. Jestliže některý soudce takovou skutečnost nerespektuje, nemůže zastávat funkci soudce. Do demokratického systému takový soudce nepatří.

Ústavní soud velmi často dochází k závěru, že rozhodnutí některého soudu bylo nespravedlivé (H-System). Povinností Ústavního soudu v demokratickém státě je zrušit rozhodnutí soudu nižšího stupně, zrušit zákonná nařízení a postupy, které vedly k nespravedlivému rozhodnutí a vrátit rozhodování soudci, který nespravedlivý výrok vynesl. Pouze takový postup zaručuje, že země bude mít demokratické řízení. Soudce může vynést pouze jedno nestranné a nezávislé rozhodnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Vzdělání vůdců

15:57 Jan Campbell: Vzdělání vůdců

Na Západě a na Východě se výchovné a vzdělávací filozofie, praktiky a obsahy výrazně liší.