Karel Januška: Justiční mafie

20.11.2019 9:36

Nejenom některé soudy vynášejí nespravedlivá rozhodnutí, i některé úřady se domnívají, že mohou vládě mluvit do všeho, co učiní.

Karel Januška: Justiční mafie
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška

Státní úředníci mohou rozhodovat v rozporu s rozhodnutím vlády? Z veřejných zdrojů se dovídám:

ÚOHS pozastavil rozhodnutí vlády o uzavření smlouvy na výběr mýtného.

Každý státní úředník musí jednat tak, aby splnil cíle současné vlády. Smlouva o vybírání mýtného musí platit nejenom pro současné úředníky, ale i pro úředníky všech následujících vlád.

ÚHOS není mezi institucemi, které by nepodléhaly moci výkonné. Domnívám se, že by se mělo předsedovi ÚHOZ doporučit, aby podal demisi.

Nikoliv Babiš, ale ODS, TOP09 a jiné pidistrany, kterým nevadí, že pravda je v Česku cizí slovo, jsou viníky toho, že statisíce občanů jsou v dluhové pasti. Jejich úporný boj proti premiérovi způsobuje, že nejpotřebnější občané jsou vydíraní exekutory.

Lichvu a domovské právo zákonodárci vypustili ze zákonných předpisů. Ve jménu "dluhy se musí platit" zajišťují příjmy svých "občanů s právnickým vzděláním" a do stranických pokladen.

Ústavní soud spolehlivě zastřešuje utlačování bezbranných. Zjistí nespravedlnost a přikáže, aby se spor řešil znovu. Taková instituce je pouze k tomu, aby kamuflovala právní stát. Povinností ÚS je odstranit vadné předpisy a zakázat špatné postupy. Axiom dvoustupňového soudnictví nesmí být porušený.

Premiér v otázce spravedlnosti soudů jedná alibisticky. Možná je to politika, která se mu časem nevyplatí. Když šlo ANO do politiky, slibovalo: "Pokud občan žije poctivý a slušný život, zákony musejí být na jeho straně, aniž by je musel studovat. A stane-li se mu křivda, u soudu musí najít zastání."

Očividná křivda stavebníkům z H-System se nedá přehlédnout. Dluhy dětí jsou ještě horší křivdou. Pane premiére, měl byste trvat na cílech hnutí ANO. Bez spravedlivých soudů nemůže právní stát existovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Německo přiznává odpovědnost za šoa a pokračující antisemitismus

22:02 Richard Seemann: Německo přiznává odpovědnost za šoa a pokračující antisemitismus

Při příležitosti vzpomínkových oslav k 75.výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim, které se …