Karel Januška: Lékařská diagnóza a spravedlnost

05.11.2020 17:04

Spravedlnost, pravda a láska jsou morální hodnoty které určují, v jakém státě občané žijí. Stabilní jsou státy, ve kterých je pravda a spravedlnost nejvyšší hodnotou.

Karel Januška: Lékařská diagnóza a spravedlnost
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Doufám, že každý občan považuje lékařství za vědu. Lékařská diagnóza je založená na vylučovací metodě.

Cílem lékařské vědy je zjistit, jakou nemocí občan trpí. Zdravý člověk zpravidla lékaře nenavštěvuje. Jsou speciální onemocnění, která nemají včasné znatelné příznaky onemocnění. Chřipky a pandemie mezi ně patří.

Pro důležité lékařské hodnoty (tělesná teplota, krevní tlaky, množství cukru v krvi a desítky dalších parametrů) existují přesně definovaná pásma, u kterých se předpokládá, že je splňuje zdravý občan. Lékařství sleduje, zda občan vyžadující lékařskou péči, má příslušné měřitelné parametry zdravého občana. V první řadě zjišťují hodnoty, které nespadají do pásma „pravděpodobně zdravý“ občan. Když naleznou hodnotu, která se rozsahem vymyká z pásma zdravého občana, snaží najít takovou nemoc, která odpovídá naměřeným hodnotám pacienta.

Pane předsedo vlády, ministře zdravotnictví a zákonodárci.

Tím, že občan projde kolem nakaženého občana, se téměř jistě nenakazí. Na základě statistických údajů činí vláda závěry, které jsou závislé na změřených parametrech, které existenci koronaviru ani nevylučují, ani nepotvrzují. Rozhodují o počtech osob v kolektivu, vzdálenostech mezi nimi, docházce žáků do škol a podobné kroky s nedefinovanými výsledky. Dá se říci, že vláda na základě náhodných hodnot upírá občanům všeobecná lidská práva. Dětem ubírá právo na vzdělání, které jim udělila Marie Terezie.

Ústava a Listina základních občanských práv je neoddělitelnou součástí zákona. Přesto si o spravedlnosti může občan České republiky nechat jenom zdát. Ústavní soud by měl být tou institucí, která bdí nad spravedlností. Náš Ústavní soud najde nespravedlivý rozsudek nižšího soudu, a vrátí vyřešit spor jinému soudu. Povinností Ústavního soudu je vyřešit spor. Musí nalézt důvody nespravedlnosti, a z právních norem vyloučit zákonná nařízení a postupy, které nespravedlnost způsobily.

Jestliže nezasáhnou zákonodárci, občané se spravedlnosti nedočkají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přemysl Votava: Slovenská agrese po boku Německa

15:53 Přemysl Votava: Slovenská agrese po boku Německa

O této historické události se příliš nemluví, přitom je významnou součástí československých novodobý…