Karel Januška: Masarykova pravda

16.09.2020 18:57

Bez nejmenších komentářů uplynulo datum 14. září letošního roku. Masarykovi se podařilo utvořit demokratický stát, ve kterém soudci respektovali objektivní pravdu.

Karel Januška: Masarykova pravda
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Sametová revoluce v roce 1989 zvítězila pod Havlovým heslem: Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Za prezidentování Klause zvítězila láska k pězům, a za prezidentování Zemana zůstala láska k ovládání.

Soudci ve svém slibu stále veřejně slibují prezidentovi, že budou rozhodovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Z toho jednoznačně plyne, že se soudce ke každému sporu může vyjádřit pouze jednou. Tragickou roli v naší justici hraje Česká televize. Bez její pomoci by nebylo možné uskutečnit převrat v roce 1989. Nové politické strany a hnutí musely služeb ČT používat. Vysoké školy právnického směru stále přednášely a přednášejí podle totalitních norem. Přísedící soudců (soudci z lidu) byli donedávna součástí soudního procesu. Václav Moravec ve svých pořadech stále trvá na tom, že občané mají platit jeho nesmyslné názory na pravdu v justici. Dokonce si pozval prezidentku Slovenska a vybral studenty středních škol, aby diváky utvrdil, že existuje jakýsi "závazný právní názor", podle kterého mají soudci soudit. Slovenští soudci v duchu této justiční praxe zpochybili vraha mladých lidí. Budou hledat nové důkazy.

Vláda demokratického státu je založená na třech pilířích: Moci soudní, moci zákonodárné a moci výkonné.

Prvním a nejvyšším pilířem demokratického státu je moc soudní. Ta má právo rušit nařízení vlády i špatné zákony. Rozhoduje o pravdě a spravedlnosti. Pod ochranou moci soudní jsou všichni občané bez rozdílu jejich vzdělání, rasy, nebo činnosti, kterou pro stát vykonávají. Žádný soudce nebyl po vítězství sametové revoluce zbavený své funkce. Studenti brněnské Masarykovy univerzity naléhali na vedení školy, aby bylo vyměněné. Ani po deseti letech se jim to nepodařilo. Občané, kteří byli zvolení do Parlamentu, (včetně KSČ) byli uchváceni rozdáváním státního majetku. Soudní praktiky jim byly lhostejné. Současný advokát Sokol byl ministrem. ČT byla jediným "svobodným sdělovacím prostředkem". Jestliže současný Ústavní soud prohlásí o některém soudním sporu, že byl rozhodnutý nespravedlivě, a vrátí znovu řešit tento spor, pak je třeba okamžitě přinutit Ústavní soud k tomu, aby udělal v právních normách takové opatření, aby se tak již nikdy nestalo. Dokud se z právních norem nevyřadí totalitní praktiky, právním státem republika se sama sebe může nazývat. Ale objektivní pravda nebude platit, a řešení koronavirové krize bude jen bojem o totalitní ovládání.

Druhým pilířem právního státu by měla být moc zákonodárná. Bohužel, naši zákonodárci nechtějí o svém postavení ve státě vůbec diskutovat. V některých státech je to neplacená funkce. V jiných státech nejsou psané zákony, o pravdě a spravedlnosti rozhoduje vůle většiny svéprávných občanů. Odstoupení Británie ze společenství EU je příkladem. Naši zákonodárci se zabydleli v poslaneckých a senátorských křeslech tak dokonale, že jim žádná nespravedlnost v justici nevadí. Ani jeden soudce nebyl za svá rozhodnutí v totalitě potrestán. Vysoké školy masově vyrábějí „občany s právnickým vzděláním“. Uplatnění nacházejí v advokacii a správním „soudnictví“. Státní prostředky se věnovaly stavbám justičních paláců téměř v každém kraji. Kalousek, coby ministr, učinil nejvyšší soudce odpovědnými za movitý majetek soudů. Z úředníků, kteří mají kontrolovat dodržování právních předpisů, vznikly správní soudy. Bez ohledu na Ústavu a pilíře právního státu. Státní zástupci musí před soudem zastupovat stát. O pravdě a spravedlnosti rozhoduje vždy soud, nikdy úředník státního zastupitelství. Vedoucí státní zastupitelé musí být připravení na to, aby po každých parlamentních volbách odstoupili ze svých funkcí. Volby musí umožnit střídání levo-pravých vlád. Všechny smlouvy uzavřené státem kteroukoliv vládou, musí být platné dokud neprošla doba platnosti, nebo je soud nezrušil.

Třetím pilířem demokratického státu je moc výkonná. Ta zahrnuje moc vojenskou a policejní. Obě složky moci výkonné mají útvary, které mohou jednat mimo zákon. Příslušníci tajné policie mohou získávat informace nezákonnou cestou. Po převratu se složky STB přizpůsobily. Byly využívány k bojům mezi politickými stranami. Ústavní soud pod vedením Rychetského se vnitřními předpisy zbavil odpovědnosti za spravedlivé rozhodování soudů. Ignoruje povinnost přísného dodržování rovnosti občanů před zákonem. Česká televize se stala zastáncem justičního marasmu. Zákony přírodních věd, nejnovější poznatky z věd technických a lékařských nesporně patří mezi zákony, které musí soudci respektovat. Pravdivý výrok je základem činnosti všech počítačů. Na jeho základě lze uchovat zvuk, barvu, pohyb každého předmětu. Nelze zobrazit svědomí. To je výlučně v moci soudní.

Pane premiére, k moci jste se nedostal podporou komunistů. Vaše kroky v koronavirové krizi jsou chybné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stresovaný národ. Omezení pořád dokola, 5, 10 let? „Lidé jsou tím unavení...“ Právník Kolman k zavřenému Česku

18:38 Stresovaný národ. Omezení pořád dokola, 5, 10 let? „Lidé jsou tím unavení...“ Právník Kolman k zavřenému Česku

Polední tisková konference vlády otřásla zemí. „Od zítřka nastává v naší zemi lockdown,“ shnruje děn…