Karel Januška: SPOLU ve lži

15.04.2021 13:15

Ideály založené na hliněných základech. Bez spravedlivého soudnictví nelze vybudovat právní stát. V právním státě je moc soudní mocí nejvyšší. Pravda je jediné kriterium, podle kterého soudci rozhodují. Tři politické subjekty se domluvily na založení nového subjektu SPOLU.

Karel Januška: SPOLU ve lži
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

V Brně sídlí státní instituce, která si říká Ústavní soud. Tento soud - nesoud  "nalézá" nespravedlivé rozhodnutí  nižších soudů.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16257 lidí

Páni poslanci a senátoři.  Jste tvůrci zákonů a soudních postupů, které mají republiku dovést k demokracii. Dvacetileté soudní spory nejsou v republice zvláštností.  Koho mají volby vybrat? Není to náhodou nová vláda? Z jakého důvodu mají mít současné právní subjekty preference (kvora). To si opravdu současná politická reprezentace zaslouží? Nebylo by vhodnější přinutit Ústavní soud, aby plnil své povinnosti? Žádný soudce (ani soudce Ústavního soudu) nesmí ohrožovat nezávislé rozhodnutí jiného soudu.

Kdysi se studenti brněnské právnické fakulty bouřili proti praktikám svých nadřízených. Marně. Nyní vedení této fakulty  zakládá nový politický subjekt, aby republika mohla být i nadále ždímána osobami s "právnickým vzděláním".

Archimedův zákon patří mezi zákony, i když to současné právnické fakulty nerespektují. Pan Václav  Moravec z ČT to snad také časem pochopí.

Každé dítě, které dosáhne plnoletosti, je bezúhonné. Jeho případné dluhy musí soud připsat odpovědným osobám. Žádné dítě dosažením  plnoletosti nesmí mít povinnost hradit dluhy, které vznikly neplněním povinností zodpovědných osob. Poslanec Benda nechápe, že každá pravda se dá dokázat. Důkaz opakem (z opaku, sporem) je známý tisíciletí.  Právní názor lze měnit, jak vidíme ze současného chování vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Alena Vitásková: Mami, já přece nejsem vrah. Pane ministře, nejste v tom sám

18:20 Alena Vitásková: Mami, já přece nejsem vrah. Pane ministře, nejste v tom sám

Institut Aleny Vitáskové se zabývá kauzami, ve kterých máme pochybnosti o spravedlivém procesu. V ja…