Karel Januška: Socialistický absurdistán

13.03.2021 10:02

Republika není právním státem. Justiční mafie ovládá nejenom soudy, ale také řízení státu. Vláda vydává nařízení, která jsou v rozporu s ústavními právy občana...

Karel Januška: Socialistický absurdistán
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška

Moc soudní má být pilířem demokracie. Každý občan má v demokracii právo na spravedlivý rozsudek soudu. Ústavní soud musí být garantem spravedlnosti. Současný ÚS pečlivě zdokumentuje, proč je některý soudní spor rozhodnutý nespravedlivě. Podle Ústavy by měl ÚS zrušit zákonné předpisy a postupy, které nespravedlnost způsobily. To ÚS nečiní.

Anketa

Je Miloš Zeman dobrým prezidentem? (Ptáme se od 10.3.2021)

79%
21%
hlasovalo: 39165 lidí

Sněmovna "upravila" zákon, který měl odstranit dluhy dětí. Každé dítě, které dosáhne plnoletosti, musí být zbavené všech dluhů, které mu společnost přisoudila. Advokátská loby v Poslanecké sněmovně nehodlá přijít o palmáre. Proto dluhů zbavila jen některé děti. Zletilostí se dítě stává občanem se všemi právy a povinnostmi. Za dluhy dětí musí odpovídat rodiče nebo jejich právní zástupci.

Vláda povolává děti a studenty, aby pomáhali při boji proti pandemii. To mi připomíná jednání Hitlera, když na konci války povolával děti do boje za své cíle.

Následující volby mají být uzpůsobené "krajskému" uspořádání státu. Už nyní je boj proti pandemii závislý na takovém uspořádání. Občané nesmějí navštěvovat rodinu v jiném okrese. Ještě je řeba toto zjištění sdělit nebezpečným virům.

Soudci musí být vzdělaní lidé a musí oddělit pravdu od lži. Soud může rozhodovat pouze ve věci, která mu byla žalobcem předložená. Jestliže soud nějakou věc (nebo právo) přisoudí straně A, pak automaticky tuto věc (nebo právo) odebírá straně B. Výrok soudu ke straně žalované je opakem výroku ke straně žalující.

Pravdivý výrok soudu je logická veličina. Může nabývat pouze jednu ze dvou hodnot:

A: Žalobce je v právu (žalovaný je vinen). Náklady soudního řízení hradí žalovaná strana.

B: Žaloba se zamítá (žalovaný je nevinen). Náklady soudního řízení hradí žalobce.

Žádný soudce nemá pávo "nalézat" nespravedlivé rozhodnutí jiného soudu. Žádný "závazný právní názor" nepatří do právních norem. Redaktor ČT V. Moravec by měl pochopit, jak vypadá spravedlivý výrok soudce.

Poslanecká sněmovna musí hájit zájmy všech občanů. Současný jednací řád Sněmovny není v souladu s právním státem. Poslanec Volný má nezpochybnitelé ústavní právo ve Sněmovně vystoupit. Každý poslanec zastupuje stejný počet občanů. Každý občan má jeden volební hlas, a volit může pouze jednoho svého zástupce do Sněmovny. To by měli naši zákonodárci ve sněmovně pochopit. Poslanecká sněmovna vybírá kandidáty na premiéra a ministry pro budoucí období. Volby nesmí sloužit pro upevňování moci současné vlády. Žádná kvora nemohou existovat. Platy všech poslanců musí být stejné. Náklady na ubytování a služební cesty musí být hrazené ze společných nákladů Sněmovny..

Výpočetní technika umožňuje uspořádat volby podle litery Ústavy. Volit by se mohlo ve volební místnosti, z domova, nebo ze zahraničí. Registr (seznam) oprávněných voličů je známý. Registr kandidátů se utvoří před každým kolem voleb. Výsledek voleb se zveřejní ukončením volebního kola. Současná němovna by musela rozhodnout, zda výsledek kola dává předpoklad vytvoření stabilní vlády.

Prodlužování současného právního marasmu neučiní z republiky právní stát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimír Dlouhý: Podnikatelé potřebují najít ve vládě partnera, který je skutečně podpoří

14:37 Vladimír Dlouhý: Podnikatelé potřebují najít ve vládě partnera, který je skutečně podpoří

Zdražující vstupy, nedostatek zaměstnanců i všudypřítomná byrokracie jsou problémy, kterým čeští zam…