Karel Januška: Systémové chyby v naší justici

17.03.2018 19:20 | Zprávy

Úvaha nad televizním prohlášením ministra spravedlnosti a soudkyně vysokého soudu. Trestně stíhaný soudce je důkaz toho, že v právním státě nežijeme.

Karel Januška: Systémové chyby v naší justici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Robert Pelikán

Jeden státní zástupce (úředník, podávající jménem státu žalobu) dozoroval nad činností policie, která sledovala činnost soudce Elischera. Tento státní úředník došel k závěru, že se soudce Elischer mohl dopustit trestného činu. Proto požádal soud, aby policie mohla pokračovat ve vyšetřování. Soud ROZHODL, že podezření je důvodné a schválil postup policie.

Policie jednala podle "zákona" nasadila soudci Elischerovi pouta a odvedla ho do vazby.

Od tohoto okamžiku může každý občan i zákonodárce tvrdit, že soudce Elischer je „trestně stíhaná osoba“ . Tvrzení je pravdivé, a pravdivé zůstane až do doby, dokud soud nerozhodne o konkrétním činu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Nezávislost

Víte, co je smutné? Že podle mě nejsme vůbec nezávislý a podléháme tomu, co nám diktuje EU a někteří politici také podle mě až přehnaně vzhlíží k USA, někteří zas naopak k Ruska, ale těch už je naštěstí jen pár. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Svoboda projevu je nedotknutelná

11:34 Zbyněk Fiala: Svoboda projevu je nedotknutelná

Z návrhu vládního prohlášení vlády ANO, SPD a Motoristů prosvítá jiná budoucnost, než vzájemné udává…