Karel Januška: Zákony přírodních věd

23.09.2020 21:39

Úvaha nad spravedlností našeho státu. Zákony přírodních věd, nejnovější poznatky z věd technických a lékařských, nesporně patří mezi zákony.

Karel Januška: Zákony přírodních věd
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Hodnotami nula (Pravda) a jedna (Nepravda) lze v počítači zobrazit rozměr, zvuk, barvu nebo pohyb každého předmětu. Pravdivý výrok je matematický termín. Programovací jazyky ho běžně používají. Samotné programy jsou v počítači také zapsané jako řada nul a jedniček.

U reálných objektů můžeme identifikovat nejenom jeho rozměry, ale také jeho pohyb v prostoru. Dokážeme identifikovat jednotlivé molekuly,

V počítači nelze zobrazit svědomí. Tento parametr soudního řízení je výlučně v moci soudní. Každý soudce může vyjádřit svůj názor pouze jednou.

Všechny organizace by měly respektovat dvouhodnotové možnosti řízení. Školy (včetně vysokých škol) by měly hodnotit studenta hodnotami: vyhověl požadavkům, nebo nevyhověl požadavkům školy. Kvalita škol by byla určovaná kvalitou vycházejících absolventů. Je nesmyslné platit úředníky CERMATu, kteří nemohou znát problematiku každé školy. Je zbytečné platit úředníky správních soudů, protože pravdivost výroků musí hodnotit soudce obecného soudu.

Zasahování vlády do práv a povinností občanů je v souvislost s coronavirem nesmyslné. Lékařské testy k určení nějaké látky jsou výsledkem pravděpodobnostního výpočtu. Bezmezná důvěra k výsledkům laboratorních testů je problematická. Časem se některé hodnoty upřesnňují.

Anketa

Věříte Romanu Prymulovi?

52%
48%
hlasovalo: 29278 lidí

Na základě vědeckých poznatků by se mělo odvíjet i řízení každé organizace. Už antičtí myslitelé objevili, že stabilní stát je založený na třech pilířích. Moci zákonodárné (zpravidla parlament), moci výkonné (policie a armáda) a moci soudní. V demokratickém státě má moc soudní nejvyšší prioritu. Může rušit nařízení vlády i státních úředníků.

Každý soudce má právo rozhodovat i podle svého svědomí. Svůj názor nesmí měnit. Nesmí ani přikazovat jiným soudcům. Státní zástupci jsou úředníci, kteří mají právo po občanech vyžadovat plnění právních předpisů. Správní soudy nemají v Ústavě žádnou oporu. Neshody mezi názory státních zástupců a občanů musí řešit obecný soud.

Státní moc výkonná se skládá z armády a policie. Obě složky moci výkonné mají své útvary, které mohou jednat v rozporu se zákonem. Příslušníci tajné policie nebo rozvědky mohou získávat informace nezákonnou cestou.

Po převratu v roce 1989 se složky STB přizpůsobily tehdejším potřebám. Byly zneužívány k získávání potřebných titulů, které různé právnické fakulty rozdávaly některým chráněncům. Nový Ústavní soud pod Rychetského vedením se vnitřními předpisy zbavil odpovědnosti za spravedlivé rozhodování soudů. ÚS ignoruje povinnost přísného dodržování rovnosti občanů před zákonem.

V souvislost s demisí ministra zdravotnictví komentátor ČT vedl diskuzi s členem Masarykovy demokratické akademie Lukášem Jelínkem. Z diskuze bylo zřejmé, že ani redaktor ČT, ani pan Jelínek nevědí, že existuje termín "pravdivý výrok", který demokratický stát musí respektovat. Politická opozice nese důsledky politiky, kdy místo pravdy vítězila láska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Alena Vitásková: Mami, já přece nejsem vrah. Pane ministře, nejste v tom sám

18:20 Alena Vitásková: Mami, já přece nejsem vrah. Pane ministře, nejste v tom sám

Institut Aleny Vitáskové se zabývá kauzami, ve kterých máme pochybnosti o spravedlivém procesu. V ja…