Karol Hrádela: Humanita, národní hrdost, anebo výtečná reklama za pakatel?

17. 9. 2020 21:07

Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že rodinná nadace miliardáře Karla Komárka koupila jedenáct pian a klavírů, které rozdá českým školám

Karol Hrádela: Humanita, národní hrdost, anebo výtečná reklama za pakatel?
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela
reklama

Naše sdělovací prostředky se předhánějí v informování, že rodinná nadace miliardáře Karla Komárka koupila od Petrofu Hradec Králové (takováto firma neexistuje, asi měla Česká televize na mysli společnost PETROF PIANOS GROUP, s.r.o., či PETROF, spol. s r.o., z Hradce Králové) piana a klavíry, které si zřejmě kvůli návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) nepřevezme čínský odběratel.

Nadace rozdá jedenáct nástrojů z čínské zakázky českým školám. Zásilka nástrojů Petrof pro Čínu měla podle televize hodnotu 5,3 miliónu korun. V informaci chybí, zda takovéto nákupy budou pokračovat i v budoucnu, pokud společnost Petrof ztratí čínský trh. Třeba ano. Chybí i další údaje.

Majetek rodiny Karla Komárka se odhaduje na 70 miliard korun. Částka 5,3 miliónu tak k celkové výši majetku této rodiny je 0,000 075 714 286 procenta. Nevím, jaký je majetek průměrného občana České republiky. Známe však výše měsíčních průměrných mezd.

Pokud byl medián mezd v prvním kvartálu letošního roku 29 333,00 Kč, tak je tato významná podpora ohrožené české firmy zhruba podobná tomu, jako kdyby průměrný občan dal ze své mzdy na podporu firmy ohrožené cestou předsedy Senátu celých 0,022 209 271 429 Kč. Všichni zajisté uznají, že by to byla od průměrného občana významná a nezištná pomoc pro tuto společnost.

Kladu si otázku, zda by informovala o takovéto podpoře řádově menší než desetihaléř ze strany průměrného občana naše televize. V ní je v září a říjnu cena reklamy nejvyšší. Zajímavé by bylo případně i vědět, kolik by reklama věnovaná komukoliv v oficiální reklamě srovnatelné s dobou vysílání o této podpoře stála…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdeněk Lanz: Zdravotní situace je vážná, nikoliv však beznadějná

9:10 Zdeněk Lanz: Zdravotní situace je vážná, nikoliv však beznadějná

Informace našich politiků oficiálně „prosáknuvší“ do médií jsou jen pověstnou špičkou ledovce toho, …