Karol Hrádela: Zaráží mě frekvence požárů v kostelích v Paříži

20.04.2019 11:34

Nesouhlasím s kritiky sbírky na opravu Notre Dame. Jde o významnou památku.

Karol Hrádela: Zaráží mě frekvence požárů v kostelích v Paříži
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela

V roce 1905 skončil ve Francii speciální status církví a došlo k zestátnění církevního majetku, který byl pak dán církvím často do bezplatného užívání. To je odlišné od situace v České republice, kde církev či spíše církevní subjekty majetek vlastní, výsadní postavení církví před necírkevním subjekty se utvrzuje, kde dostávají náhrady za nevydaný majetek i církve, které neexistovaly před rokem 1948. Když někdo na církevním majetku u nás něco poničí, platí veřejné zdroje - například požár kostela v Gutech.

To, co mne zaráží, je frekvence požárů v kostelích v Paříži a rychlost, s jakou se konstatuje ještě u hořícího chrámu, že šlo o nešťastnou náhodu, Škoda že požárníci nebyli nyní tak úspěšní jako před měsícem u požáru kostela Saint-Sulpice, který co do velkosti následuje hned za Notre Dame. Vítám, že se alespoň část církevních památek podařilo zachránit, a smekám před hrdiny, kteří se o to zasloužili.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: K věčnému míru

11:24 Jan Campbell: K věčnému míru

V mnoha zemích na světě, nehledě na harašení zbraněmi, tisknutí bezcenných dolarů a euro, dodávek zb…