Kristýna Světlíková: Premiér skáče podle toho, jak si ministr financí pískne

07.07.2012 7:30 | Zprávy

Vyjádření k vydání Vlasty Parkanové a odvolání ministra Jiřího Pospíšila.

Kristýna Světlíková: Premiér skáče podle toho, jak si ministr financí pískne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek a premiér Petr Nečas

Osobně bych hlasovala pro vydání Vlasty Parkanové k trestnímu stíhání. Protože je jen její chybou, že si podrobněji neprozkoumala spisy k nákupu letadel CASA. Ale opět na druhou stranu, tato kauza není v této zemi jediná, kde se zbytečně promrhaly miliardy korun. To ale v žádném případě nemění nic na tom, že by Vlasta Parkanová měla být vydána Polici ČR k trestnímu stíhání. Jako bývalá ministryně obrany by měla za tuto kauzu nést odpovědnost i její následky, a ne nesmyslně se před ní nevyhýbat.

Odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila mně připadá jen jako hloupá hra na kočku a myš, kde premiér Nečas je kočka a teď už bývalý ministr Pospíšil myš, která se jen nehodila do krámu, a tak jí kočka nemilosrdně "sežrala". Osobně si také myslím, že by si příště premiér měl, a to velmi vážně, promyslet, jakého ministra odvolá z funkce, protože odvolání ministra Pospíšila se mi zdá jako naprosto nelogické pro vládu, která má v programu mezi hlavními body boj proti korupci. Pospíšil se zdál v porovnání s např. ministrem financí Kalouskem dobrým a snad i čestným ministrem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Proč Česká televize lže?

15:57 Jiří Paroubek: Proč Česká televize lže?

Mám na mysli Interview vysílané v úterý 17. prosince, které vedla nová hvězda ČT redaktorka Kručinsk…