Ladislav Balcar: Ví Trump o svém příbuzenstvu v Rusku?

15.04.2017 20:21 | Zprávy

Od okamžiku, kdy Donald Trump oznámil, že bude kandidovat ve volbách na prezidenta USA, stal se středem pozornosti amerických, potažmo světových médií.

Ladislav Balcar: Ví Trump o svém příbuzenstvu v Rusku?
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

Svými výroky a bonmoty dal mediálním aktérům velkou příležitost nejen k jejich citaci, ale usnadnil jim práci v tom směru, aby splnili úkol, daný jim americkou finanční elitou napojenou na Wall Street, která ve vztahu k Trumpovi ukázala palcem dolů. Mediální mašinérie jej začala topit, snažila se z něj udělat šaška, hravě přehlížeje například to, že je autorem sedmnácti knih, z nichž ta šestnáctá „Make America great again“ byla fakticky součástí jeho totální přípravy do volebního boje a ukazovala na argumentačně bohatou znalost problémů Ameriky, včetně problémů deklasované střední třídy, nezaměstnanosti, zadluženosti atd.

Speciální složky vyvinuly a dosud vyvíjejí pod taktovkou exprezidenta Obamy a Hillary Clintonové maximální úsilí k diskreditaci Trumpa. Za tím účelem byla vytvořena celá síť, známá v USA jako „Deep state“, v rámci které byla zformována fakticky stínová vláda. O jejích akcích během krátkého času ještě uslyšíme a mnohé se o ní dozvíme. V tomto souboji nejsilnějším argumentem pro zpochybnění výsledků voleb mělo být a jest vypátrání kontaktů a spojení s proklatým Ruskem v čele s prezidentem Putinem. Široce publikovaných prohlášení v tomto ohledu bylo bezpočetně mnoho. Všechna ale měla zásadní nedostatek: byla to prohlášení bezdůkazná jako součást hysterické anti-ruské kampaně. Tam, kde důkazy nejsou a nemohou být, prostě se uměle vyrábějí a mediální mašinérie je uvádí do života. Tak, jako to bylo s obviněním Husajna ohledně výroby zbraní hromadného ničení a jeho napojení na Al Kajdu. Tak jako to bylo s Libyí, kde pozorovatelé Amnesty International a Human Rights Watch nenašli žádné závažné důkazy, které by dosvědčovaly opodstatněnost obvinění vznesených vůči Kaddáfímu v zájmu zdůvodnění agrese v Libyi.  Klasickou ukázku tohoto myšlení předvedla rovněž bývalá mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, když na novinářův dotaz nedovedla věcně odpovědět a nemohla uvést nějaký konkrétní argument, prostě prohlásila: „Nic o tom nevím, ale vinni jsou Rusové“.

Bílou vránou v tomto ohledu se stal americký televizní kanál Fox News, jenž provedl speciální prošetření tvrzení mnohých demokratů ohledně ruských dezinformací rozšířených zejména ve státech Wisconsin, Michigan a Pennsylvánie, které údajně výrazně napomohly k porážce Hillary Clintonové ve volbách. Televizní kanál na základě rozhovorů s četnými představiteli zmíněných států a volebními pozorovateli zjistil, že tito neobdrželi žádná hlášení o porušení volebního chodu, která by mohla potvrdit obvinění vznesená členy senátního výboru pro rozvědku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Pandořina skříňka se otevírá

9:44 Jiří Weigl: Pandořina skříňka se otevírá

Válka na Ukrajině už dlouho má velmi závažné a pro nás zásadní důsledky, které si současná vládní ko…