Ladislav Kašuka: Bylo, nebylo aneb Utopie, nebo možnost?

20.08.2014 21:20 | Zprávy

Zkusme se na moment vrátit v čase a představit si, jak by to vypadalo, kdyby se EU zachovala podle demokratických principů, které navenek hlásá.

Ladislav Kašuka: Bylo, nebylo aneb Utopie, nebo možnost?
Foto: Ladislav Kašuka
Popisek: Ladislav Kašuka

Je konec roku 2013 v hlavním městě Ukrajiny v Kyjevě, vypukají nepokoje, vedené menšinovými opozičními stranami a neonacisty vyznávajícími válečného zločince z druhé světové války Štefana Banderu, který byl zodpovědný za mučení a genocidu několik desítek tisíc civilistů.

Jedná se o protest zamířený proti demokraticky zvolenému prezidentovi země a vládě z důvodu jejich rozhodnutí nepodepsat za daných podmínek pro Ukrajinu ekonomicky nevýhodnou asociační smlouvu s EU.

Představitelé EU samozřejmě uznávají právo legitimního prezidenta Ukrajiny a vlády odmítnout tuto nabídku a na rozdíl od USA, kteří protesty dokonce financují, se naprosto distancují od pokusu opozice a neonacistů zpochybnit právoplatnost tohoto rozhodnutí.

Prezident Ukrajiny mezitím podepisuje výhodné obchodní kontrakty s Ruskou federací a smířlivě kontaktuje vůdce opozice s nabídkou jednání o zklidnění situace a výzvou, aby se distancovali od neonacistů, kteří začínají na ulicích provozovat vandalství a napadat policisty.

Představitelé členských zemí EU volají postupně prezidentovi Ukrajiny, a vyjadřují mu jako demokraticky zvolené hlavě státu svou plnou podporu, proti násilným, opozicí a neonacisty vedeným protestům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Bc. Otakar Březina byl položen dotaz

Nálepkování názorových odpůrců

I mě to věčné nálepkování štve, ale co si budeme nelhávat, dělali to už komunisté a dokonce za názory i popravovali. Paradoxně mi ale v poslední době přijde, že ti, co hovoří o cenzuře, jsou právě zástupci komunistů. A můj dotaz. Kdybyste byli u vlády, tak co byste v oblasti svobody slova a názoru k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Volte koho chcete, ale ne současnou vládu a rozhodně ne Babiše

9:50 Milan Knížák: Volte koho chcete, ale ne současnou vládu a rozhodně ne Babiše

Glosa Milana Knížáka.