Bezprostředním důvodem požáru byly totiž svářečské práce, které za dlouhá léta existence zdejších loděnic a opravárenských kapacit způsobily nejméně šest srovnatelných nehod.
K zatopení suchého doku se vedení závodu Zvjozdočka rozhodlo poté, co klasickým způsobem hasiči tepelnou izolační vrstvu mezi vnitřním a vnějším pláštěm uhasit nedokázali.
Dodejme ještě, že izolace původně hořela asi na 40 čtv. m, že při nehodě nikdo nezahynul a také že ponorka má zastavený jaderný reaktor a z paluby odstraněnou veškerou výzbroj – tedy čtyřiadvacet balistických střel a čtyřiadvacet torpéd.
Nehoda, již nelze řadit mezi běžné, inspiruje k řadě zamyšlení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Český rozhlas