Jak by se postavili k eventualitě, že by měli jmenovat vládu, v níž by byli také komunisté: tahle otázka jim byla, je a bude kladena stále častěji. Jan Fischer, jehož vyhlídky na vítězství v boji o Hrad jsou toho času zřejmě největší, má jasno: v posledních týdnech prohlašuje v médiích, že by prý komunisty do vlády rozhodně nepustil. Jak to formuloval v dnešní MFD, považuje jejich stranu za extremistickou, jelikož se „nevyrovnala se základním zahraničně politických ukotvením této země, má vysoce negativní postoj k EU, k NATO a k působení našich (vojenských) misí.“
Dodejme, že by byl Fischerův nesmiřitelný postoj podstatně věrohodnější, kdyby neměl ve svém životopisu, a to od roku 1980 do roku 1989, členství v předlistopadové KSČ. Tedy ve straně, kterou v roce 1993 prohlásil český parlament zákonem za zločineckou organizaci s tím, že za způsob vlády v naší zemi byli od roku 1948 do roku 1989 odpovědni nejen její vedoucí funkcionáři, ale i všichni její členové. Tedy i ti, kteří dneska tvrdí, že byli tzv. „u komunistů“, protože chtěli jen dělat svou práci. Což není nic jiného, jak dobře vědí pamětníci, než eufemistický opis jejich kariérismu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz