Je to zvláštní tím spíš, že jsou to právě děti a mladí lidé, kteří z existence EU a členství ČR v ní profitují asi vůbec nejvíc: začíná to už ve školních lavicích, kde kdyby nebylo grantů z Bruselu, těžko by se školy vzmohly jen ze svých vlastních zdrojů na něco takového, jako jsou třeba interaktivní tabule. O počítačovém vybavení učeben nemluvě. Nehledě na to, že místo do Paříže nebo do Londýna by se na školní výlety jezdilo tak maximálně na Boubín.
Na středních a vysokých školách jsou dneska běžné vzájemné návštěvy školních tříd v některé ze členských zemí unie, samozřejmostí je pro studenty strávit semestr či dva na zahraničních školách, to vše financováno nebo spolufinancováno z Bruselu. Nejznámější je v tomto ohledu unijní program Erasmus, který letos slaví své 25 výročí a který za tu dobu už využily ke studijní nebo pracovní stáži skoro 3 miliony mladých lidí. Kdyby se moderátorka zeptala oné dívky, která neměla pro unii slovo dobré, co to Erasmus je, pravděpodobně by dostala i správnou odpověď.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz