Že se ČSSD, KSČM i VV hodlají rozhodovat o případné podpoře Rusnokovy vlády až na poslední chvíli, přitom do prezidentova scénáře dobře zapadá. Je tak dost času na to, aby se jeho sympatizanti postarali v dotyčných stranách pod praporem údajné snahy zabránit návratu pravicové vlády o sjednocení stanovisek. A to tak, aby to vůči veřejnosti vypadalo, že dají-li důvěru novým ministrům, volí menší zlo.
Že by se k jejich 91 poslancům mohla nakonec přidat i osmička poslanců strany LIDEM, je pravděpodobnější s každým vyjádřením jejich šéfky Karoliny Peake, že ač zatím zůstávají na straně bývalé koalice, tak v případě, že by nová vláda fungovala dál, ať už s důvěrou nebo bez ní, nehlasovali by ve sněmovně automaticky proti všemu, co její ministři předloží. I v tomto případě se ve dvou týdnech, zbývajících do hlasování o důvěře, lze nadít leckterého překvapení. Že teď Karolina Peake při prezidentových oficiálních audiencích opět chyběla, neznamená, že by se nic nedělo ani pod povrchem. LIDEM je jazýčkem na vahách, protože pak už by stačilo zalasovat klasicky jednoho až dva přeběhlíky, anebo přemluvit některé nezařazené poslance ke snížení počtu potřebných hlasů opuštěním sálu, a Rusnok bude mít vítězství v kapse.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Rusnok , Zeman , Rakušanová , Rusnokova vláda
autor: rozhlas.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.