Lubomír Man: Fantastická připomínka německé okupace Česko-Slovenska v České televizi

16.03.2021 14:37 | Zprávy
autor: PV

Pamětníci 15. března 1939 si jistě museli protírat oči jestli sní nebo bdí, když ve stejný den, ale o 82 let později, sledovali, jak tuto událost prezentovali pro naši veřejnost pracovníci zpravodajské redakce České televize.

Lubomír Man: Fantastická připomínka německé okupace Česko-Slovenska v České televizi
Foto: Archiv Lubomíra Mana
Popisek: Lubomír Man

„Je třeba, aby připomenutí té události bylo krátké a odvysílané jako vzpomínka na cosi ne příliš podstatného a významného, a jako takové to, prosím, zařaďte až na samý konec našeho pořadu Události,“ řekl šéf uvedené redakce v přípravě na pořad svým podřízeným, jestli ovšem směrnice v tomto duchu nevzešla z ještě vyšších míst, třeba z českého Senátu, nebo z EU nebo něčeho stejně znamenitého. „A musíte to zobrazit jako cosi decentního a jemného, jako by šlo o krátkou vojenskou zdvořilostní návštěvu. A nejraději tu návštěvu ani nezobrazujte.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EU

Já teda nevím, ale vy máte dojem, že nyní v EU vše neurčují jen státy jako Německo, Francie? Možná máme právo veta, ale k čemu nám je to dobré, když nám EU diktuje vše a čím dál víc má tendenci zasahovat i do soukromí lidí? Nebo to vše se děje, protože naší zástupci v EU jsou k ničemu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rudolf Mládek: Závěť sepsat můžete, notáře vám vybere stát

11:24 Rudolf Mládek: Závěť sepsat můžete, notáře vám vybere stát

Zatímco v běžném životě si můžeme svobodně vybrat lékaře, architekta nebo advokáta, v případě dědict…