Luboš Olejár: Politici porušují Lublaňskou chartu

30.07.2012 15:48 | Zprávy

Prohlášení Svazu pacientů ČR k časové dostupnosti lékaře a zdr. zařízení v České republice.

Luboš Olejár: Politici porušují Lublaňskou chartu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Luboš Olejár
V normální demokratické společnosti (příkladem může být stará dobrá západní Evropa) se zásadní pravidla ve společnosti přijímají po diskusi a akceptaci předložených řádných argumentů i od zástupců občanů a občanských sdružení.

Dokonce v roce 1996 v Lublani podepsala Česká republika (Mudr. Kalina – ODS) Chartu ´96 s dalšími 48 státy Evropy o tom, že i hlas pacientů bude při reformě zdravotnictví považován za stejně důležitý, jako hlas odborníků nebo lékařů (Kapitola 6.).

Co ještě bychom měli udělat, aby na Ministerstvu zdravotnictví pánové Heger, Nosek a Plíšek respektovali slušná evropská pravidla pro tvorbu zákonů a vyhlášek, či nařízení vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Kolik lidé ze SOCDEM bude na kandidátce Stačilo?

A napadlo vás, že jste vlastně stranu pohřbili zbytečně? Kvůli koalici z ní odešlo dost výrazných tváří a nebojíte se, že to bude k ničemu? Že pro voliče SOCDEM budete nevolitelní kvůli spolupráci s komunisty a pro voliči komunistů vás volit nebudou, že dají radši preferenční hlas komunistům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Co (ne)očekávám od setkání Trump - Putin

15:57 Ivo Strejček: Co (ne)očekávám od setkání Trump - Putin

Denní glosa Ivo Strejčka