Lukáš Kovanda: Tržní cena Krejčířovy vily může po požáru klesnout na méně než třetinu odhadní ceny

21.08.2019 8:39 | Zprávy

Včera v noci v Černošicích hořela Krejčířova vila, která v poslední dražbě v loňském říjnu měla vyvolávací cenu 48,6 milionu korun. Podle předběžných odhadů je škoda vyčíslena na 20 milionů.

Lukáš Kovanda: Tržní cena Krejčířovy vily může po požáru klesnout na méně než třetinu odhadní ceny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Lukáš Kovanda

Požár hodnotu vily může srazit o citelně vyšší částku, než kolik by odpovídalo vyčíslené škodě. Pravděpodobnost, že objekt najde kupce, se tak po dnešku dále dramaticky snižuje. Pokud tedy vila nakonec nebude k prodeji nabídnuta za opravdu výraznou slevou oproti poslední odhadní ceně, která činí bezmála sto milionů korun. Nyní, po požáru, je třeba provést nový odhad, který dospěje k nové částce, již výrazně nižší než oněch takřka sto milionů. Následně, při další případné dražbě, by měla být stanovena nová vyvolávací cena, výrazně nižší než poslední vyvolávací cena 48,6 milionu korun.

Druhá Krejčířova černošická vila byla roku 2017 prodána za 15,8 milionu korun. Odhadní cena přitom činila takřka 26 milionů korun. Objekt ze 30. let se tedy prodal jen za zhruba šedesát procent odhadní ceny. Za nižší prodejní cenu mohlo umístění vily v zápalové oblasti, nutnost rekonstrukcí a oprav, ale také skutečnost, že patřila odsouzenému, nebezpečnému a mediálně nechvalně proslulému zločinci. To na objektu zanechalo určité „stigma“, jež snižuje jeho cenu. Přitom nešlo o nemovitost, kterou by si nechal Krejčíř postavit jako větší z jeho někdejších černošických vil, tu právě vyhořelou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

cena , vila , Kovanda , Krekčíř

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady

15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady

Největším ekonomickým nákladem je prudký nárůst nejistoty, co bude dál s exportním průmyslem. Pomůže…