Je léto, horko a začínají prázdniny - akorát tak jít k vodě. Jenomže se dějí události vůbec neodpovídající “okurce”. Místní filiálka Spolkového ústavního soudu v protektorátu Böhmen u. Mahren například v úterý vydala další rozhodnutí, jímž postupně ruší jakékoli zbytky klasické demokracie v naší zemi.
To však není zdaleka jediné, o co se tu hraje. Jde o mnohem víc. Pánové a dámy ze soudu a z mainstreamových médií se samozřejmě tváří, že vůbec o nic neběží - “jen” o zrušení části zákona o registrovaném partnerství. Nemají pravdu. Důsledky jejich rozhodnutí dopadnou nejen na nás všechny, ale především na naše děti. Jak? O tom dostatečně vypovídají zkušenosti a vědecké studie, dávno známé v zahraničí.
Politická (z)vůle, nikoli právo
Podíváme-li se podrobněji, zjistíme, že Ústavní soud zrušil tu část zákona o registrovaném partnerství, která výslovně zakazovala registrovaným partnerům adoptovat děti. Co na tom, že přijetí tohoto ustanovení bylo svého času zásadní podmínkou při koncipování zákona o registrovaném partnerství a že se tehdy “aktivisté” a/nebo sami gayové dušovali, že o adopce nikdy nepůjde? Co na tom, že sněmovnou relativně nedávno neprošla novela mající za účel právě tuto gentlemanskou dohodu porušit, čímž se dostatečně projevila politická vůle lidu v této výsostně politické (a nikoli právní) otázce?
Ústavní soud zvolil jednoduchou “salámovou soudní metodu”, využívanou hojně především ve Spojených státech, ale i jinde: když “lidu” (a jeho zástupcům) nejde některé “dobro” z dílny nových kavárenských elit pod fousy, “zvládne” to moc soudní. Je koncentrovaná - a snáze ovlivnitelná. Nehledě na to, že 96% právníků (jak postuloval Petr Hájek: jakákoli deviace - pozitivní i negativní - je totiž ve společnosti zastoupena vždy 4 procenty) je z definice extrémně levicově orientovaných a créme de la créme této společenské deviace sedí v Brně pod Špilberkem.
„Napadené ustanovení odporuje právu na lidskou důstojnost. Pokud je totiž založeno na tom, že z určitého práva vylučuje určitou skupinu osob jen proto, že se rozhodly uzavřít registrované partnerství, činí z nich de facto jakési osoby druhého řádu a dává jim bezdůvodně určité stigma, které evokuje představu o jejich méněcennosti, zásadní odlišnosti od ostatních a zřejmě i o neschopnosti postarat se o děti,“ konstatoval pro tisk soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV