Martin Horák: Strašení touto údajnou hrozbou je ideální zastírací manévr. Také jste naletěli?

16.06.2016 16:17 | Zprávy

Příprava na minulou válku je vždycky mnohem snazší než řešení aktuálních problémů. Proto se taky „ruské nebezpečí“ řeší mnohem snáze než statisíce nebezpečných muslimských „uprchlíků“.

Martin Horák: Strašení touto údajnou hrozbou je ideální zastírací manévr. Také jste naletěli?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Pokud se poinformujete o skutečném průběhu dějů na Ukrajině, zjistíte, že tím hlavním, kdo naprosto odmítá plnit minské dohody je – ukrajinská vláda a parlament.

Všechny termíny pro schválení autonomie, voleb a dalších dohodnutých zákonů pro Donbas ukrajinským parlamentem už dávno prošly a schváleno bylo jen naprosté torzo, přičemž změna je v nedohlednu – nacionalisté v kyjevském parlamentu to prostě schválit nechtějí. Přesto pokračují sankce proti Rusku „až do naplnění minských dohod“. (Napadá mi jediný způsob jak by Putin mohl to naplnění zařídit - vojensky obsadit Kyjev a tam to schválit za ně. Vzhledem k pořádku, stavu výzbroje, zásobování a bojovému nadšení v ukrajinské armádě by to nejspíš zvládl v řádu dnů. I když mi něco říká, že by se na tomhle řešení zase nějakému šťourovi něco nezdálo…)

"Ruská hrozba" je záminka

Různí generálové se předhánějí v prohlašování jak je třeba čelit ruské hrozbě, ba i jak se musíme připravovat na válku s Ruskem a mainstreamová média to ochotně zveřejňují, aniž by někdo dodal, že je to Západ, který navyšuje vojenské stavy těsně u ruských hranic. Někdo trefně poznamenal, že Rusko je tak agresivní, že už má skoro všechny hranice u amerických základen. Což o to – generálové vždycky potřebovali, aby to vypadalo, že už co nevidět vypukne válka. Ono to zvyšuje šance na větší příděly ze státních rozpočtů. Ale proč to pořád podporují politici?

Moje odpověď je – protože řešit „ruskou hrozbu“ je snazší než řešit skutečné problémy. Dluhy rostou, evropská ekonomika již delší dobu přežívá na kapačkách extrémně nízkých úroků, potažmo za cenu ničení všech úspor (včetně třeba penzijních fondů, což nepochybně bude mít časem velmi vážné důsledky), Řecko po mnoha letech „zachraňování“ stále ekonomicky padá a urgentně potřebuje seškrtávání dluhů, s vysokou pravděpodobností se blíží další kolo globální ekonomické krize (zajímavá úvaha asijského ekonoma na toto téma v NJ zde), do Evropy se neustále valí proudy imigrantů, z nichž podstatnou část tvoří nebezpeční muslimové, vzrůstá zločinnost (např. zde) atd.. a to vůbec nemluvím o dlouhodobých problémech typu vymírání a stárnutí původní euroamerické populace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Ano, teď jde o všechno

15:26 Zbyněk Fiala: Ano, teď jde o všechno

Klimatické katastrofy, které nás obklopují, potvrzují, že bezohlednost k přírodním zákonům není náho…