Martin Horák: Strašení touto údajnou hrozbou je ideální zastírací manévr. Také jste naletěli?

16.06.2016 16:17

Příprava na minulou válku je vždycky mnohem snazší než řešení aktuálních problémů. Proto se taky „ruské nebezpečí“ řeší mnohem snáze než statisíce nebezpečných muslimských „uprchlíků“.

Martin Horák: Strašení touto údajnou hrozbou je ideální zastírací manévr. Také jste naletěli?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Pokud se poinformujete o skutečném průběhu dějů na Ukrajině, zjistíte, že tím hlavním, kdo naprosto odmítá plnit minské dohody je – ukrajinská vláda a parlament.

Všechny termíny pro schválení autonomie, voleb a dalších dohodnutých zákonů pro Donbas ukrajinským parlamentem už dávno prošly a schváleno bylo jen naprosté torzo, přičemž změna je v nedohlednu – nacionalisté v kyjevském parlamentu to prostě schválit nechtějí. Přesto pokračují sankce proti Rusku „až do naplnění minských dohod“. (Napadá mi jediný způsob jak by Putin mohl to naplnění zařídit - vojensky obsadit Kyjev a tam to schválit za ně. Vzhledem k pořádku, stavu výzbroje, zásobování a bojovému nadšení v ukrajinské armádě by to nejspíš zvládl v řádu dnů. I když mi něco říká, že by se na tomhle řešení zase nějakému šťourovi něco nezdálo…)

"Ruská hrozba" je záminka

Různí generálové se předhánějí v prohlašování jak je třeba čelit ruské hrozbě, ba i jak se musíme připravovat na válku s Ruskem a mainstreamová média to ochotně zveřejňují, aniž by někdo dodal, že je to Západ, který navyšuje vojenské stavy těsně u ruských hranic. Někdo trefně poznamenal, že Rusko je tak agresivní, že už má skoro všechny hranice u amerických základen. Což o to – generálové vždycky potřebovali, aby to vypadalo, že už co nevidět vypukne válka. Ono to zvyšuje šance na větší příděly ze státních rozpočtů. Ale proč to pořád podporují politici?

Moje odpověď je – protože řešit „ruskou hrozbu“ je snazší než řešit skutečné problémy. Dluhy rostou, evropská ekonomika již delší dobu přežívá na kapačkách extrémně nízkých úroků, potažmo za cenu ničení všech úspor (včetně třeba penzijních fondů, což nepochybně bude mít časem velmi vážné důsledky), Řecko po mnoha letech „zachraňování“ stále ekonomicky padá a urgentně potřebuje seškrtávání dluhů, s vysokou pravděpodobností se blíží další kolo globální ekonomické krize (zajímavá úvaha asijského ekonoma na toto téma v NJ zde), do Evropy se neustále valí proudy imigrantů, z nichž podstatnou část tvoří nebezpeční muslimové, vzrůstá zločinnost (např. zde) atd.. a to vůbec nemluvím o dlouhodobých problémech typu vymírání a stárnutí původní euroamerické populace.

Není koho volit

S tím vším politické elity nechtějí nebo nedokáží nic rozumného dělat. Tak bojují proti ruskému nebezpečí. Nejen že budují další základy u ruských hranic, dokonce se zaměřují na boj proti „ruské propagandě“ do které bude nejspíš spadat kde co, co se nehodí (počítám, že po tomto článku budu také odhalen jako Putinův agent).

Je to, pravda, v tradici české demokratické politiky, která v době nástupu nacizmu v Německu bojovala hlavně proti znovunastoupení Habsburků na trůn a po jeho totální porážce zase vyháněla české Němce, kvůli čemuž se „výhodně“ spojila se Stalinem a komunisty. Dnes ovšem jako by se těmito „chytrostmi“ inspiroval celý Západ - spolupráce s dnešním, již prakticky islamistickým Tureckem se jeví „výhodná“ velmi podobně, stejně tak jako třeba křečovitá snaha zlikvidovat Assada, jediného člověka, který je schopen udržet Sýrii neislamistickou.

Co mi chybí v Česku, je rozumná politická síla, která by se těmto nesmyslům dokázala postavit – komunisty mezi rozumné síly rozhodně nepočítám, straničky typu SPD, Úsvit apod., které věnují nejvíce času a energie vzájemným půtkám a rozchodům, také ne a jedinci občas něco chytrého prohlásivší to určitě nevytrhnou. Máte někdo nějaký nápad koho volit?

Vyšlo na eportal.parlamentnilisty.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Who is who neboli Kdo je kdo

8:22 Vladimír Ustyanovič: Who is who neboli Kdo je kdo

Paní Černochová se zase "vyznamenala". Spolu s premiérem Fialou a také s bakalářem Lipavským, kdy si…