Martin Jan Stránský: Konec ústavy – začátek diktatury

15.02.2021 19:51 | Zprávy
autor: PV

Dnes 15. 2. našim voleným zástupcům (tedy nám samotným) v parlamentu odebrala moc ve státě menšinová vláda.

Martin Jan Stránský: Konec ústavy – začátek diktatury
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Jan Stránský

Babišova vláda vyhlásila stav nouze v rozporu s naší ústavou, jak dotvrzují svědectví ústavních právníků a Advokátní komory ČR (Winter, Kysela).

Před rokem jsme my, občané, předali prostřednictvím naší parlamentní reprezentace téměř absolutní moc nad naší svobodou pohybu a podnikání stávající vládě. Ze strachu z koronaviru byl vyhlášen „stav nouze“.

Tento stav minulý týden naše parlamentní reprezentace ukončila, na základě devastujících dopadů neschopného, arogantního a chaotického vystupování vlády ignorantů, kteří nevidí rozdíl mezi laboratoří, vlastní zemí a jejími obyvateli. Hlavním jejich krédem se stalo „zničit virus a trestat“!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Václav Klaus: Vánoční zamyšlení 2.0

12:07 Václav Klaus: Vánoční zamyšlení 2.0

Sedl jsem si ke stolu a chtěl začít psát letošní vánoční zamyšlení. Ťukl jsem do počítače a nečekaně…