Martin Kavka: Protestují proti Trumpovi. Jenže kdo protestuje?

24.01.2017 18:47

Ještě jsou v čerstvé paměti volby v Rakousku, kde „hrozilo“, že zvítězí kandidát pravice. Nakonec vše dobře dopadlo a vyhrál levicový kandidát s těmi správnými názory na svět a Evropu. Po jeho výhře nikdo nepálil popelnice.

Martin Kavka: Protestují proti Trumpovi. Jenže kdo protestuje?
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Donald Trump

Ve Spojených státech vyhrál člověk, který nebyl ani kandidátem levice (Demokratické strany), ani pravice (Republikánů), ale někdo, kdo kandidoval za sebe s heslem, volně parafrázováno, „Vraťme politiku do rukou Američanů, udělejme Ameriku silnější“. Člověk, kterému je vytýkáno ledacos; je obhroublý, nemá úctu k ženám, nemá zkušenosti s politikou, není politicky korektní, neví, jak vypadá mapa světa, nemá rád muslimy a chce vyhnat nelegální imigranty a chránit americkou ekonomiku a odmítá tradiční politiku.

Možná jsou některé výtky oprávněné, těžko posoudit, protože jeho výroky směrem k ženám asi nepřinesly kýžené ovoce, když měl tolik voliček. Vyhnání nelegální imigrantů asi také nezapůsobilo, když měl voliče z hispánské komunity. Stejně tak jeho nekorektní vyjadřování. Těžko posoudit proto, že jako všichni zde máme většinou jen informace z povzdálí, kdežto Američané, kteří Donalda Trumpa volili, jsou přímo u zdroje. Američanům prostě jeho styl imponuje, a proto se Trump stal prezidentem. Proč jim imponuje je myslím nabíledni. Objevil se někdo, kdo mluví jako Američan doma, kdy může mluvit naplno, někdo kdo se neřídí politickou zvyklostí mlžit a převracet věci. Všimněte si jedné věci, kdo pojmenuje skutečnost natvrdo tak je populista. V USA je to Trump. V Evropě například Wilders. Jenomže nevím co je větší populismus, jestli ukazovat lidem světlé zítřky a přes stovky mrtvých tvrdit, že vše je v pořádku anebo říci, že to v pořádku není.

Nicméně, proti Trumpovi se protestuje a jak. Protestují feministky, protestují menšiny, protestují muslimové, protestují mravenci a berušky a dokonce, podle neověřených informací, se na pochod vydaly i stáda Bizonů, protože Trump se odklání od zelené politiky svého předchůdce a Bizon potřebuje zelenou trávu. Jaký to rozdíl oproti jeho předchůdci. Ten ani pomalu neotevřel dveře od Bílého domu a už byl kandidát na Nobelovu cenu míru, a kdyby USA nebyly demokracií, ale mocností ve stylu Byzantské říše, tak by měl i tituly, které má snad jen vládce KLDR a v islámských zemích Mohamed.

Co tak strašného provedl Trump? On nikdy neřekl, že je proti menšinám v USA. Naopak, on nerozlišuje. Jsi černoch, bílý, žlutý, pruhovaný jako Zebra? To není podstatné, pokud jsi Američan. Ne, například, Afromeričan, ale Američan. Nikdy neřekl, že mu vadí muslimové, ale islámský terorismus. Nikdy neřekl, že je proti rovnoprávnosti žen s muži. A když se k ženám chová stejně jako k mužům, tak to feministkám vadí. Stejně tak vadí, když chce, aby se automobilky vrátili zpět do USA, stejně jako další, kdysi tradiční průmysl. Proč to vadí? Zájmem každého politika by mělo být, aby země prosperovala a jestliže některé země, jako Čína si uměle udržují nízkou měnu, aby nalákaly investory, tak je nutné proti tomu bojovat. Zatímco dumpingové ceny a dotace jsou asi správné, tak ochrana proti tomu je špatná. Globální ekonomika totiž nevede k prosperitě, ale k podvodům. Ekonomický trh může být vyrovnaný, jen pokud na něm platí stejné podmínky. Což může platit v lokální ekonomice (na hranicích státu), ale nikoli v globální ekonomice.

A víte, co se my na těch demonstracích nejvíce líbilo? Ne ženy, přestože i když se tam daly najít nějaké krasavice, ale ty jejich čepičky v růžové. Desítky tisíc stejných čepiček, které nejsou vyrobeny za jeden den. Jejich boj za ženská práva, jakoby předchozí prezident žádná ženská práva neuznával a tak teď chuděry prosí, aby nějaká měla. A srandovní jsou i protesty LGTB komunity a když někdo z nich podporuje Trumpa, tak je vyvrhel.

Chápu, když jsou demonstrace spontánní, protože lidé už něčeho mají dost! Ale tohle vše připomíná rok 1948, kdy komunisté sváželi "uvědomělý" lid do Prahy společně s Lidovými milicemi.

Mimochodem, všimněte si toho plakátu co drží jedna žena.....Píše se tam.."Sním, že ženy jednou budou mít stejná práva jako zbraně" Jako, že bude podléhat regulaci a bude v trezoru a ven bude moci, jen když to bude na cvičné střelnici?

Vyšlo na euportal.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arcibiskup Jan Graubner: Nelze žít z deklarací, ale z Pravdy, která osvobozuje a lze ji poznat po ovoci

21:39 Arcibiskup Jan Graubner: Nelze žít z deklarací, ale z Pravdy, která osvobozuje a lze ji poznat po ovoci

Prohlášení předsedy ČBK k některým kandidaturám do poslanecké sněmovny