Dle zveřejněných informací Forbet v průběhu jednání zvýšil původní indikativní nabídku ze 170 Kč na akcii Fortuny na současných 182,50. Fortuna s touto zvýšenou nabídkou souhlasila, takže šance na další zvýšení výkupní ceny nevidím příliš růžově. Rozdíl (spread) mezi současnou tržní cenou a výkupní cenou je cca 1,3 % s relativně velkým rozdílem mezi nabídkovou a poptávkovou cenou, takže situace nabízí jen relativně malý reálný prostor pro spekulaci na nákup s následným prodejem za výkupní cenu. Pokud by se cenový rozdíl zvýšil, situace by již pravděpodobně určité spekulanty přilákala " říká hlavní analytik BH Securities Martin Vlček.
Jde o další firmu, která bude z pražské burzy stažena a nebo bude mít po odkupu jen velmi malý free float, tedy objem volně obchodovatelných cenných papírů, dodává analytik BH Securities Martin Vlček.
Po včerejší zprávě o nižším meziročním objemu obchodů na pražské burze za loňský rok jde o potvrzení sestupného trendu objemu obchodování na pražské burze a tento výkup akcií další firmy trend jenom potvrdí, " doplňuje analytik BH Securities Martin Vlček.
Martin Vlček,
hlavní analytik BH Securities
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
reklama
Jiří Čunek byl položen dotaz
Vláda
Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
15:57 Zbyněk Fiala: Proč se Rusové nevzbouřili
Téměř čtyři roky války Rusko hluboce proměnily.
reklama
reklama


