Michael Kroh: Mlácení prázdné mediální slámy v EP aneb co způsobil jeden příliš ambiciózní žurnalista

01.06.2017 17:21 | Zprávy
autor: PV

Trapné divadlo v Poslanecké sněmovně ohledně údajného útoku Andreje Babiše na nezávislost médií nedopadlo tak, jak si jej iniciátoři (především Miroslav Kalousek) naplánovali. Masový útěk voličů od Hnutí ANO se nekoná, ministerstvo financí dál drží Babišovci.

Michael Kroh: Mlácení prázdné mediální slámy v EP aneb co způsobil jeden příliš ambiciózní žurnalista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Naopak ztrácí další smutná figura zmiňované kauzy Bohuslav Sobotka. Bylo tedy nutno do uhasínajícího ohýnku trochu fouknout, ba i pár kapek benzínu stříknout, a to pokud možno tak, aby to vzbudilo co největší rozruch. Europoslanci za TOP 09 proto spolu s podobně naladěnými kolegy iniciovali jednání nejprve výboru a poté i pléna Evropského parlamentu.

Zatím se konalo pouze sezení Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). Organizátoři pozvali jako experty skutečně vybranou společnost – šéfredaktora Respektu Taberyho či předsedu syndikátu novinářů Adama Černého, všechny napojené na Bakalova média, tedy učiněné vzory nezávislé žurnalistiky. Proti tomu se musel ohradit v poledním Radiožurnále i Babišovi nikterak nakloněný europoslanec za KDU–ČSL Tomáš Zdechovský, který si ovšem v diskusi přihřál svoji polívčičku kovaného antizemanovce. Je příznačné, že zuřivé výpady českých europoslanců v čele se známým protikomunistickým bijcem Štětinou nalezly v českých médiích větší odezvu než střízlivé a vcelku objektivní vystoupení zástupce Evropské komise Giuseppe Abbamonteho. Ten na rozdíl od českých a některých dalších europoslanců neztratil rozum a chladnou hlavu a bylo mu stejně jako velké většině čtenářů jasné, že epizodická událost s prakticky nulovým dopadem na obsah médií jejich nezávislost ohrozit nemohla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

13:28 Ladislav Jakl: Aktivista Pavel - někdy analýzy vyžaduje, jindy nepotřebuje

Máme prý konzervativního prezidenta republiky. Nebo by se to aspoň některému pozorovateli mohlo zdát…