Michael Rada: Šlo-li říci ANO, proč by nešlo říci NE

09.09.2016 8:35

Volební kampaň pro komunální volby začala a přiznávám se, že se mne dotýká více než jindy. Nejsem politik a na prezidenta tentokrát už kandidovat nechci, ale skutečnost, že na mne ze všech stran útočí politická agitka, je silnější než v minulých letech.

Michael Rada: Šlo-li říci ANO, proč by nešlo říci NE
Foto: Archiv Michaela Rady
Popisek: Michael Rada

Je to zajímavé, protože, jak jsem se dočetl, jsou výdaje na reklamu limitovány a neměly by býti překračovány. Otázkou však zůstává, že vlastní-li společnosti některého z politiků reklamní plochy a je už jedno, mají-li formu papírovou, dřevěnou, nebo jen digitální, zdali může účtovat sám sobě namísto platných sazeb jen nutné minimum, a tím býti vidět mnohem více než ostatní.

Pokud vím, tak tuto drobnost onen odsouhlasený návrh nemá zabudovanou, takže vlastně umožňuje, aby si každý dělal, co se mu zlíbí.

Z Čapího hnízda golfový rezort a další akce, které tady prostě projdou.

Nemám tolik volného času, ale je-li někdo z čtenářů, kdo ho má více, mohl by dát dohromady všechny předvolební letáky a inzeráty. Mohli bychom je hezky posadit vedle sebe a věřím, že by z toho mohl být docela zajímavý comix.

Když jsme u comixu, dlouho jsem přemýšlel, jakým směrem se vyvíjí image pana ministra financí, toho pána, který nastupoval do úřadu se slovy, že je nejchudší z Čechů, aby jen o rok později měl nejúrodnější dotační rok pro všechny své firmy.

Až do včerejšího dne jsem věděl, že mi někoho čím dál víc připomíná, ale nevěděl jsem koho. Nejen vzhledem, ale i slovy, že stát se musí vést jako firma.

A teď to konečně mám

Pomohla mi k tomu jak německá televize, tak tvůrci amerického animovaného seriálu Simpsonovi, resp. jeho poslední řady. Včerejší (čím dál více ujetější) díl mi dal odpověď.

Náš ministr financí je vlastně panem Burnsem, majitelem Springfieldské atomové elektrárny a nejbohatším mužem ve městě.

Přestože pan Burns, až na výjimky, chodí v obleku s kravatou, podobu s panem minstrem mi dal billboard, kde je pan ministr ve sportovním, na bílém pozadí, v bílém tričku. Viditelná je jen hlava, mizející ve výstřihu do písmene „V“, kde se nepodařilo zakrýt věk, který je na krku dobře vidět.

Pan Burns má elektrárnu, ale jeho peníze řídí město i zákony.

Pan Babiš má firem desítky a předpokládám, že v dalších stovkách má víc, než je poradenské slovo, ale jeho peníze řídí směr, jakým chce on plout.

Jak říká, chce stát řídit jako firmu, to znamená, zajímají ho jen vlastní zisky, optimálně osvobozené od daní. Lidé, kteří k nim pomohou, jsou jen nutné zlo.

Když přišel zapřísáhlý nepolitik do politiky, přinesl si kopu mediálních poradců, a díky nim i vzniklou zkratku strany. Z původně zamýšleného názvu ANDREJOVI NOVÉ OBZORY, vzniklo ANO, což zní líp a dobře se vyjímá na billboardech.

Přemýšlím, zdali by nestálo za to založit stranu s názvem NE, zkratkou pro NEZÁVISLÍ EXPERTI, kde by třeba řezník byl ministrem dopravy a popelář ministrem vnitra. Mohlo by to totiž vnést nový vítr a změnu do Springfieldu s názvem CZECHIA.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

10:35 „Nadčlověk“ Kroupa pod drobnohledem Franty a Žantovského

Už pátý díl cyklu o lecčems a mnohém, který měl premiéru na YouTube kanálu Vladimíra Franty a obsaho…