Michaela Julišová: Pár slov o aktivistickém "svazáctví" I. díl

27.06.2016 18:36 | Zprávy

V každé generaci se objevuje jisté procento lidí, kteří bytostně, z důvodu svého charakterového vybavení, tíhnou ke "svazáctví". Tento svůj sklon chování potřebují nutně uplatnit. Pokud možno tak, aby za svoji loajalitu a všehoschopnou ochotu byli náležitě odměněni těmi, jejichž zájmy prosazují.

Michaela Julišová: Pár slov o aktivistickém "svazáctví" I. díl
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Imámové při poradě

Tito lidé obvykle své "svazáctví" v každém režimu, za každé situace využijí. Vždyť které propagandě by se nehodili ke všemu svolní aktivisté, kteří pravdu nehledají, spravedlnost je nezajímá a ideje ve skutečnosti žádné nemají. O to víc jsou ochotní bojovat za "správnou věc", která je momentálně žádoucí, v kurzu, cool a in, přičemž za tento svůj "upřímný" aktivismus obdrží vždy nemálo výhod a odměn od těch, jejichž zájmy zaujatě obhajují. V naprosté většině jsou těmito mecenáši skutečné vládnoucí mocenské struktury, které mají k dispozici dostatek kapitálu, jež  je pro "svazáctví" vždy rozhodujícím elementem.

V současné době si ve společnosti nelze nevšimnout  vyvíjený apel a tlak na vzestup dychtivého a snaživého kolaborantství s  prosazovanou multikulturalistickou doktrínou. Stejní lidé, kteří provozují "svazáctví" v dnešní době, by se velmi dobře uplatnili i v minulém režimu. Hájili by  tehdejší ideologii a tehdejší dikce a byli by taktéž řádnými členy "správné společnost". Tato situace se bohužel opakuje stále dokola. Vždyť kdo platí, ten jede. Nyní jsme svědky až nebývalého nárůstu tzv. neziskovek. Na tomto místě bych ráda upozornila, že nemám na mysli skutečné neziskovky, které aktivně pomáhají zdravotně nebo sociálně znevýhodněným občanům. Takovým všechna čest.

Zaměřuji se na politické neziskovky, které pracují v oblasti reklamy a píár a jejichž existence a činnost je založena na propagování a prosazování konkrétních politických výkladů a zajištění veřejného souhlasu s postupy a konáním vládnoucích struktur. Tyto neziskovky se snaží budit dojem nestrannosti a nezaujatosti, ve skutečnosti ale objektivní nejsou. Mají vytvářet dojem hlídacích psů demokracie. V realitě však dusí, ostrakizují a démonizují všechny kritiky aktuálního diskurzu a podporují šíření názorového směru s nimž jsou spojené zištné, teritoriální a jiné zájmy mocenských struktur.

A tak zde máme různá hnutí, která se údajně starají o spravedlnost. Například tzv. HateFree, ale i spousta dalších. Hnutí Hate Free Culture není spontánní dobrovolnou akcí zdola, ale je to plně profesionální projekt, který realizuje Agentura pro sociální začleňování, což je odbor Úřadu vlády ČR. Projekt je finančně zajištěn granty z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.  Podobné mohutné finanční zabezpečení a mediální krytí bychom našli u většiny ideologicky zaměřených neziskovek a hnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

A co že bude mít Bulharsko EURO?

Co dobrého to občanům přinese? Stačí se podívat třeba na Chorvatsko, které kvůli přijetí EURA podražilo - nejen pro turisty, ale i pro místní. A jestli si tak chcete brát příklad z ostatních, proč si ho neberete i v tom, jaká je téměř ve všech ostatních členských státech životní úroveň a jaká je u n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Mrázek: Co nám dnes říká srpen 68

15:26 Petr Mrázek: Co nám dnes říká srpen 68

Kdosi kdysi zpracoval precizní chronologický přehled událostí 21. srpna 1968 a dnů následujících. Po…