Michal Horák: Nedovedu si představit, že naší zem zaplaví imigranti ze Sýrie

05.01.2015 13:16 | Zprávy

Je nový rok, už vlastně pátý den a je ještě brzo na rekapitulaci roku 2014. Nicméně přinesl řadu událostí, které nás mohou naplnit optimismem (zlepšení hospodářského stavu), ale také pesimismem (zhoršení situace v blízkém zahraničí).

Michal Horák: Nedovedu si představit, že naší zem zaplaví imigranti ze Sýrie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest proti přijetí uprchlíků ze Sýrie

Prostě nikdy to nebude jen pozitivní. Ale jsou ještě jiné věci, které nás mohou naplňovat obavou a to je například postoj k otázce imigrantů, kdy se dokonce záležitost dostává na úroveň přidělování jakýchsi kvót pro jednotlivé Evropské země. Někteří naši politici na to pohlížejí dosti benevolentně a dokonce zdůrazňují pocit naší odpovědnosti a chtějí opět rozhodovat "o nás bez nás", jak jsme byli zvyklí z dob komunismu. Například výroky o tom, že "nějací poslanci z horní dolní" do toho nemají co mluvit jsou opravdu tristní.

Žijeme v naší zemi a máme obecný problém s přírůstkem obyvatelstva, kde jak se domnívám zásadním je v ekonomická nejistota mladé populace a svým způsobem také změna životních hodnot a nulová propagace klasické rodiny. Řešit tento problém imigrací je možné, ale měla by to být imigrace, která je nám etnicky blízká ( Polsko, Ukrajina, Rusko, Slovensko,) a nebo kulturně blízká (Rakousko, Italie, Francie, Německo a pod.). Nedovedu si představit, že naší zem zaplaví například 10 000 imigrantů ze Syrie (budou to syrští křesťané, kurdové, sunnité, šítové ??!!). Na každých 100 Čechů připadne 1 imigrant a většinou to budou děti a mladí lidé v reprodukčním věku. A nikdo nezaručí, že nebudou infiltrováni potencionálními teroristy.Taková masa lidí povede nutně i k jejich združování a tím pádem ke konzervaci jejich kultury na našem území a z toho mohou bezpochyby vznikat v budoucnosti ohniska problémů (viz Francie, Anglie, Dánsko, Švédsko, Německo). Je pravděpodobně nemožné aby Česká republika vstřebala takový nápor kulturně cizího elementu. Máme naopak zkušenost, že jsme schopni přijmout například lidi z Ukrajiny, či z Ruska a tito lidé přejímají postupně náš jazyk, naše kulturní prostředí a až na okrajové i když vážné jevy (bezpečnost a kriminalita) se stávají našimi standardními spoluobčany.

Proto si myslím, že především by se o ty strádající lidi, kteří opouštějí své země měli postarat především Ti, na jejichž bedrech a odpovědnosti tato skutečnost leží. Jsou to především bývalé koloniální mocnosti (Anglie a Francie) a pak také mocnosti odpovědné za hroznou vojenskou, společenskou a materiální destabilitu takových zemí jako je Irák, Lybie, Syrie, Afghanistan a podobně. Právě v těchto zemích by měla být ze strany odpovědných projevena zásadní snaha o stabilizaci a vytvoření takových podmínek aby lidé odtud nemuseli utíkat s pocitem, že zachraňují holé životy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Dezorganizace dopravy v Praze

12:26 Jiří Paroubek: Dezorganizace dopravy v Praze

Život pražského občana, zj. Prahy 5, bude významně ztrpčován v létě uzavírkami některých klíčových k…