Milan Knížák: Andílci něhu močí...

26.11.2022 15:57 | Komentář
autor: PV

Jsem přesvědčen, že principy vzájemného respektu se stávají zásadní prioritou a největším problémem dneška.

Milan Knížák: Andílci něhu močí...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Falešná humanita, vyrostlá z nového zákona, deformuje svět do antihumánní podoby. Vymizely povinnosti, zůstala jen práva. Kdo nám dal právo na práva?

Už v 60. letech minulého století jsem věděl, že rozdíl mezi demokracií a totalitou není velký. Totalitní systém se snaží všechno dirigovat, na vše existují příkazy, zákazy, vyhlášky a zákony.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: V úplně jiném světě

12:17 Petr Hampl: V úplně jiném světě

Denní glosy Petra Hampla.