Milan Knížák: Držet dohromady

15.10.2021 16:25 | Komentář

První a zásadní úkol posledních voleb bylo odstranit Babiše. Zdá se to být málo, ale jsem přesvědčen, že to byl velký úkol.

Milan Knížák: Držet dohromady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Babiš přinesl do politiky hrubost, omezenost a agresivitu s kterou provozouje své firmy. Vnesl do společnosti nízkost spolupracovníka StB a žvásty notorického lháře. Nemluvím o jeho možných činech překračujících zákon. Stačí jeho morální profil k tomu, aby bylo jasné, že největším nepřítelem naší země je právě Andrej Babiš. Považuji za největší pozitivum nedávných voleb, že se slušná většina naší politické scény dovedla spojit a společně bojovat proti zrůdnosti současné vlády.

Je mi jasné, že po celou dobu jejich eventuálního vládnutí se bude snažit A. Babiš a jeho kohorta, zvaná ANO, vrazit klín mezi vládnoucí strany. Nebudou se štítit použít jakékoliv prostředky, nátlaky a podrazy. Jediná naděje naší země je v soudržnosti pěti vládních stran.

V jedné písni kapely Aktual z konce šedesátých let jsem napsal:

DRŽET DOHROMADY
SEŠÍT SI SRDCE
V LETU I PÁDU
PROPOJIT RUCE

Je to sice naivní, ale stále to platí. Možná, že víc než předtím.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karol Hrádela: Zemřel Miroslav Zikmund, absolvent jedné z nejtěžších českých vysokých škol

21:00 Karol Hrádela: Zemřel Miroslav Zikmund, absolvent jedné z nejtěžších českých vysokých škol

Komentář na facebookovém profilu k úmrtí Miroslava Zikmunda