Milan Knížák: Tekuté vzdělání

30.09.2021 20:04 | Komentář

V předvolebním období se staly součástí klání i problémy školství, které od roku 1990 konverguje k nule. Místo, abychom hledali své vlastní tradice, kopírujeme nepovedený vývoj vzdělávání v tzv. západních zemích.

Milan Knížák: Tekuté vzdělání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Knížák

Jedno z volebních hesel „konec biflování“ ukazuje jak krátkozraké jsou představy politiků a jejich rádců a jak naše současné školství tápe. Ještě dnes si pamatuji věci, které jsem si tehdy uložil do paměti. Učení se biflováním má velký význam, poněvadž cvičí paměť a dá to i určitou námahu. Námaha je důležitý výchovný prvek. Dnes informace dětmi protékají aniž by se uchytily. I na malou násobilku si berou kalkulačku. Děti nosí vzdělání v kapse. Počítač je velmi užitečná věc, ale jeho plošné rozšíření je horší než středověký mor. Asi se budou lidé muset pro nový život hodně změnit. Proti této nemoci vakcínu asi nevyrobíme.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

Ukrajinci

Než položím dotazy, odcituji vašeho předsedu: ,,Pakliže bude SPD ve vládě, provedeme revizi všech povolení k pobytu Ukrajinců v ČR, aby zůstali pouze ti, kteří pracují na pojištěném pracovním místě, na které není prokazatelně k dispozici český občan. Všem ostatním ukončíme povolení k pobytu a ukončí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpán Křeček: EU chce osm miliard ročně za daň z tabáku

15:49 Štěpán Křeček: EU chce osm miliard ročně za daň z tabáku

Návrh směrnice by ve své současné podobě Českou republiku potrestal hned několikrát.