Milan Rokytka: Demokracie made in Impérium a český veterinář

19.06.2014 8:52 | Zprávy

Zážitky s českými politiky jsou výživné a šokující na celý život.

Milan Rokytka: Demokracie made in Impérium a český veterinář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Demokracie je dosaženo, pokud se společnost dostane pod kontrolu místních oligarchií, elementů z byznysu spojených s americkými investory, armády pod naší kontrolou a profesionálů, jimž lze věřit, že budou poslouchat naše příkazy a sloužit zájmům americké moci a privilegií, vysvětluje současnou situaci v ČR a ve světě americký lingvista a myslitel Noam Chomsky v knize Disident Západu vydané nakladatelstvím Karolinum.

Média proti sobě staví „demokraty“ a „komunisty“, přičemž těmi prvními jsou ti, kdo slouží zájmům americké moci, zatímco ty druhé sužuje nemoc nazývaná v tajných plánovacích dokumentech „ultranacionalismus“. To také jasně vysvětluje, proč hrozbu pro naše zájmy představují „nacionalistické režimy“, které reagují na domácí tlaky na zlepšení životních standardů a sociální reformy, aniž by braly dostatečné ohledy na potřeby amerických investorů, dodává Chomsky.

Demokracii podle představ, které v USA převládají, nijak nenarušuje, pokud informační systém ovládá několik málo korporací. Ve skutečnosti je právě to podstata demokracie. Průmysl public relation vynakládá značné prostředky na „vzdělávání amerického lidu o ekonomických skutečnostech“, aby zaručil příznivé klima pro byznys. Jeho úkolem je kontrolovat „mysl veřejnosti“, která je „jediným vážným nebezpečím, které může konfrontovat firmu,“ jak před osmdesáti lety konstatoval manažer AT&T.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Memento 22. června 1941

9:53 Jiří Weigl: Memento 22. června 1941

Letos 22. června uplynulo 85 let od přepadení Sovětského svazu nacistickým Německem a zahájení tzv. …