Mirko Raduševič: Nová ruská námořní doktrína

27.07.2015 17:36 | Zprávy

Rusko v reakci na plány NATO, šíření jeho sil k hranicím Ruska a tenze, chování Západu na Ukrajině vydalo novou námořní doktrínu. Dokument byl zveřejněn na internetových stránkách prezidentské kanceláře.

Mirko Raduševič: Nová ruská námořní doktrína
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Viz ZDE

V neděli 26. července se prezident Vladimir Putin u příležitosti vydání dokumentu setkal s místopředsedou vlády Dmitrijem Rogozinem, ministrem obrany Sergejem Šojgu, velitelem vojenské námořní flotily Viktorem Čirkovem a velitelem západního vojenského okruhu Anatolien Sydrovem (foto vpravo). Prezident Vladimir Putin uvedl setkání slovy o charakteru nového dokumentu: „Hlavním účelem dokumentu je konzistentnost, koordinace a efektivnost námořní politiky Ruska k ochraně národních zájmů.“

Pročítáme-li dokument (pdf, 46 stran), najdeme v odstavci věnovanému „Atlantickému regionálnímu směřování“ bod 52, ve kterém se zmiňují hlavní důvody vzniku nové doktríny: „Důležitým faktorem vztahu Ruska k NATO se stala nepřípustnost přibližování alianční vojenské infrastruktury k ruským hranicím a snaha aliance hrát globální celosvětovou roli.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

NATO , Rusko , Ukrajina , západ , Raduševič

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Jak se postavíte k výsledku voleb?

Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?

Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.