Miroslav Josef Bezecný: Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet

21.01.2023 12:21 | Komentář

Nejsem asi sám, kdo je na pochybách, koho v druhém kole volit. Možná bych je měl podělit a dát svůj hlas tomu druhému, kterého jsem v prvním kole nevolil. Také je možné hodit si korunou, nebo tahat jméno z klobouku.

Miroslav Josef Bezecný: Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Co získáme s jedním, nebo s druhým? Ani jednoho z nich neznám, nikdy jsem s nimi nemluvil, ani jsem se s nimi nikdy nesetkal. Jak jim tedy mohu věřit? Volební kampaň na prezidenta republiky by měla být důstojná a slušná. To, že se uzavírají oficiální sázky, mi spíše připadá jako závody psích spřežení nebo pouťová atrakce. Ještě by mohli vykřikovat (jako u kolotoče): "Pojedeme to Singapúru pro citronovou kůru a do Benátek na špenátek."

Amerika náš vzor. Ale brát si vzor z potomků nejtěžších zločinců a prostitutek, kteří byli na doživotí vyhoštěni z Evropy do trestaneckých osad, mi připadá přinejmenším nevhodné. Volební kampaně se opět rozběhly v plné síle. To, že jeden z kandidátů ihned po uzavření volebních místností veřejně prohlásil, že není kandidát vládní koalice, a za pár minut Fiala na tiskovce uvedl jména kandidátů, které vládní koalice podporuje, a mezi nimi uvedl i jeho jméno, byl omyl? Jestliže vědomě lže o tak zásadní věci, co od něj můžeme očekávat, pokud by se stal prezidentem.

Anketa

Přestřelil Babiš billboard „Nezatáhnu Česko do války“?

hlasovalo: 28631 lidí

Nedávno jsem četl, že prý je Pavel podobný Masarykovi. Divím se, že ještě genenerál Pavel nepodal na toho pisálka žalobu. Zapomíná se na to, kdo za první republiky vydal rozkaz demokraticky střílet do demokraticky hladových dělníků. I to je lesk a bída kapitalismu. Dnes, po více než třiceti letech, připomínat členství v KSČ?! Proč nebyla tenkrát KSČ zrušena? Ani jednotliví členové nebyli označeni nebo souzeni jako zločinci. A jestli byli v KSČ, jistě se sami srovnají se svým svědomím. Po tzv. revoluci byli zvoleni nebo jmenováni do vysokých funkcí. To nevadilo, a vadí to najednou dnes? Proč? Komu se to hodí do krámu?

Oba volební štáby vykreslují konkurenčního kandidáta jako velkého darebáka (a to je ještě slušně řečeno). Ať tedy vyhraje jeden nebo druhý, neukazujeme světu, koho že to budeme mít za prezidenta? Poslední období nám jasně ukazuje, že vlastně žádného prezidenta nepotřebujeme. Podle ústavy asi jeho post zrušit nelze. Ale mohli bychom na volbu prezidenta "zapomenout", a občas by veřejně s naučenými frázemi vystoupil Ovčáček.

Nedávno jsem četl, že kdo chce mír, je zbabělec. Ať si tedy jedou podporovatelé války bojovat na Ukrajinu. Nikdo jim v tom nebrání. Hroby neznámých vojínů jsou stále aktuální, a nejvyšší bojovníci, schovaní za bukem, si rádi chodí při významných výročích zabrečet. Pokud bych měl bránit svou vlast, okamžitě bych šel. Ale bojovat za Ameriku je nesmyslné.

Na závěr se znovu ptám, koho volit. Kde najít mladého, perspektivního a průbojného vlastence, který by nebyl jen slouhou cizích mocností?!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence

15:13 Bohdan Babinec: O využití umělé inteligence

Často se lidé chtějí umělé inteligence ptát na budoucnost lidstva. Poslechněte si můj skromný názor …