Miroslav Josef Bezecný: Nejlepší odpověď

20.10.2021 14:37 | Komentář

Vrchní velitel ozbrojených sil je nemocný. A naše politiky okamžitě zachvátila "panika". Prý to, mimo jiné, ohrožuje bezpečnost státu. A nebo se spíš "někdo" snaží zviditelnit? A to za každou cenu?

Miroslav Josef Bezecný: Nejlepší odpověď
Foto: Reprofoto: Blesk.cz
Popisek: Prezident Miloš Zeman.

Nehraničí to už (jen tak trochu) s trestným činem šíření poplašné zprávy? Prezident je nemocný teprve pár dní. Ale co kdyby nás někdo napadl? Že máme kolem sebe jen samé "přátele"? Na tom přece nezáleží. Co kdybychom chtěli vyhlásit válku Rusku a Číně? Zřejmě k tomu zatím nedošlo jen proto, že by tam naše "skvělá technika" asi nedojela.

Není to tak dlouho, co se prohlašovalo, že čínské výrobky jsou nekvalitní. Některé dokonce i životu nebezpečné. A bylo "doporučováno" je nekupovat. Současně jsme byli i ujišťováni, že na ruské ropě a zemním plynu nejsme vůbec, ale vůbec závislí. Protože nám západ, a především Amerika, stoprocentně pomohou. A "najednou" se zjišťuje, že je celý svět na čínském kvalitním zboží stoprocentně závislý. A že je svět závislý i na ruské ropě a zemním plynu. Na příkaz "Velkého bratra" jsme si museli znepřátelit Rusko i Čínu, zatímco celý svět s nimi vesele obchoduje dál. A ostatní státy si "mnuly ruce", že nám sebraly trhy a obchodní spojení s Ruskem a Čínou.

Prezident je nemocný teprve pár dnů. Ale již teď se ukazuje, že to byl zřejmě jediný sjednocující prvek na naší politické scéně. Naši politici se začali prát o moc. Jak psi o kost. Nejsou ta jejich hysterická vystoupení předčasná? Není to urážlivé? Není to neúcta k prezidentu republiky? Není to úmyslné šíření paniky? A co takhle si raději zazpívat, třeba s Voskovcem a Werichem: "Nejlepší odpověď pro panikáře je rázná domluva přes obě tváře..."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice: Přirozená imunita není na prodej!

21:37 Petice: Přirozená imunita není na prodej!

Už druhý rok běží epidemie Covidu-19 a prozatím se ukazují zásadní dvě charakteristiky. Přírodě člov…