Miroslav Josef Bezecný: Vlk se nažral a koza zůstala celá

30.03.2023 13:33 | Glosa

Vrcholí debaty o tom, že po roce 2035 se bude smět jezdit jen na umělá syntetická paliva. To je ale velice šalamounské rozhodnutí. Takže vše zůstane při starém, a bude se dále jezdit na benzin i na naftu.

Miroslav Josef Bezecný: Vlk se nažral a koza zůstala celá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Export automobilů, ilustrační foto

Benzin je přece také umělé syntetické palivo. Nebo snad někdo viděl, že by se v přírodě vyskytoval čistý benzín? Než se zjistilo, že se dá použít jako palivo do motorů, byl to jen odpadní produkt při zpracování ropy. V podstatě je také nafta umělé syntetické palivo - je přece také zpracovávaná v rafinériích. A stejně tak se zřejmě bude moci jezdit i na líh. I to je umělé syntetické palivo. A tak bruselští zákonodárci opět zazářili. Jen jde o to, jestli to udělali úmyslně, nebo to jen flákají, jako ostatně všechno. Nebo je to snad návrh českých europoslanců?

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filip Šebesta: Stíny horkého léta

12:26 Filip Šebesta: Stíny horkého léta

Denní glosa Filipa Šebesty