Miroslav Josef Bezecný: Zprava zleva samozvanci...

11.01.2023 18:02 | Komentář

...zpíval ve své písničce Karel Kryl. On to sice myslel na Vencu a jeho soldatesku, ale poplatné je to dodnes. To ostatně ukazuje nejen složení vlády, ale i kandidátů na prezidenta.

Miroslav Josef Bezecný: Zprava zleva samozvanci...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

Co toho zase naslibovali!? Neuvědomují si, že pravomoci prezidenta jsou již tak moc okleštěny, že v podstatě žádné nemá. Koho tedy volit? Prezident musí být především reprezentativní typ, vzbuzující úctu a přirozenou autoritu. Který ze současných kandidátů to splňuje?

Měl jsem "žhavého koně", na kterého jsem chtěl vsadit. Ale jeho snaha o to, aby naši republiku dostal do ještě většího područí Američanů?! Další zase zřejmě ukazuje snahu o "dobré vztahy" s Francií. Které menší zlo si vybrat. Být zámořskou kolonií, nebo "jen" Evropskou, jako za I. republiky?. Pak bychom ovšem mohli prosazovat, aby úředním jazykem Evropské unie byla buď kulturní francouzština, nebo precizní němčina.

Jestliže má některý z kandidátů velký soukromý majetek, je zde reálný předpoklad, že nebude tolik hazardovat se státním majetkem, a možná se bude, alespoň občas, i zasazovat o blaho lidí. Třeba nás ještě některý z ostatních kandidátů překvapí, ale je to málo pravděpodobné.

Za velký podraz lze také považovat jednání jednoho kandidáta, kterého podporoval předseda ČSSD. To, že o svém rozhodnutí odstoupit do poslední chvíle socdemáky neinformoval, možná vyvolá zemětřesení v ČSSD a třeba to bude stát předsedu křeslo.

"Zprava zleva samozvanci v týmu sehraném. Každý šašek má dnes šanci stát se Reaganem." (Karel Kryl)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřich Berounský: Ministerstvo dopravy bylo „zprivatizováno“ i s ministrem Kupkou!

13:44 Jindřich Berounský: Ministerstvo dopravy bylo „zprivatizováno“ i s ministrem Kupkou!

Uplynulo půl druhého roku nové vlády. Od ní se očekávaly zásadní změny i v resortu dopravy, který pr…