Miroslav Kulhavý: „201. poslanec“ Jakub Železný „griloval“ Stanislava Křečka

13. 2. 2020 11:53

V událostech komentářích 12. 2. to nebyl rozhovor s nově zvoleným ombudsmanem Stanislavem Křečkem, ale zcela cílený útok. Přesně ukázal, co by veřejnoprávní televize neměla být. My, takto privatizátoři ČT, kteří si přivlastnili výchovu národa, jsme pana Křečka nechtěli, a tak to musí být znát!

Miroslav Kulhavý: „201. poslanec“ Jakub Železný „griloval“ Stanislava Křečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor České televize Jakub Železný
reklama

Místo toho, aby čerstvě zvoleného vyzpovídal, jaké jsou jeho představy při naplňování svěřeného postu, uchýlil se Železný, za pomoci vyhrabaných starých relikvií, k vykreslení osoby čerstvě zvoleného ombudsmana v co nejhorších barvách. Za sebe – umím si přestavit, že bych takto cíleně dotěrného redaktora poslal do … háje. Pan Křeček to diplomaticky ustál, byť právě to, že ten „výslech“ v půlce neukončil, mu vyčítám.

Přímo evidentní ukázka zaujatosti byla, při probírání se životopisem zvoleného, že „opomněl“ perzekuční vyhození od justice, ale zdůraznil členství v ČSNS ( tedy ne v KSČ jako jiní současní politici) s estébákem v čele, což ovšem zcela jistě nebylo tehdy na nástěnce.

Nemám věšteckou kouli a tak nevím, jak se bude panu Křečkovi na postu ombudsmana dařit; věk bude jistě hrát svoji roli, ale zkušenosti a i znalost „terénu“ jsou významným plusem. Nelze než popřát, aby se mu podařilo po devastační předchůdkyni vrátit vážnost úřadu a být tím posledním spásným bodem ukřivděným, když občas státní správa selhává.

P.S.
Neodpustím si poznámku na okraj: tedy spíše poděkování Minářovi a jeho bilionu chvilkových blbostí, že tak významnou měrou svým vyhrožováním demonstracemi přispěl ke zvolení pana Křečka ombudsmanem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radek Rejšek: Kontrola nebo šmírování?

13:13 Radek Rejšek: Kontrola nebo šmírování?

Čas letí a já najednou patřím k těm, kteří již „stříhají metr“ do důchodu. Ani se na to necítím a je…