Miroslav Kulhavý: Belgický premiér na scestí - místo omluvy vyhrožování

19.12.2018 10:51

Arogance je některým západoevropským politikům vlastní, jako by se s ní narodili. Místo omluvných slov, které bych od západních států, tedy hlavně od Německa, očekával, přijde sprostá arogantní výhružka.

Miroslav Kulhavý: Belgický premiér na scestí - místo omluvy vyhrožování
Foto: wikipedia
Popisek: Belgická vlajka.
reklama

To, že při vstupu do EU se východní státy musely smířit s různými ponižujícími podmínkami, m.j. stop na několik let na pohyb pracovní síly, jsme překousli (žádná invaze po uvolnění se nekonala a dnes žebrají o prac. sílu už i v 5. ročnících VŠ). To, že EU byla a zůstala dvourychlostní, je zřejmé z pomalého nebo vůbec žádného sbližování živ. úrovně obyvatel, a opět m.j. za přispění velmi rozdílného ohodnocení za stejný výkon. To, že byla u nás různými opatřeními docílena ztráta soběstačnosti v zásobování z vlastních zemědělských zdrojů, převzaty nebo zlikvidovány konkurenční závody, to, že je z ČR montovna a téměř kolonie západu, tedy hlavně Německa, JE JEDNA STRANA MINCE.

Ale to, že byly záp. zeměmi porušeny mnohé bezpečnostní opatření v rámci schengenského prostoru otevřením náruče pro nelegální muslimské vetřelce a tím došlo k ohrožení sousedních států, zvláště pro otevřené vnitřní hranice, JE DRUHÁ STRANA MINCE. A za těchto skutečností si dovolí belgický premiér Charles Michel vyhrožovat východním státům vyloučením ze společného prostoru. Paradoxně by to zlepšilo bezpečnostní situaci ČR a možná by rychleji došlo na dohled (zdanění?) nad odvozem obrovských zisků odvážených právě do záp. zemí, ale způsob, jaký Belgičan použil, je hodně za hranou, když se vezmou do hry výše uvedené skutečnosti.

Při dopisování tohoto článku se právě dozvídám, drzý chlapec podal demisi; no, že by boží mlýny mlely tak rychle?! Inu, ať už půjde od válu či nikoli, drzost zůstane drzostí a omluva by byla na místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Januška: Pravda a "pravda" v ČT a Rozhlasu+

22:08 Karel Januška: Pravda a "pravda" v ČT a Rozhlasu+

Dokud se neoddělí funkce komentátorů a zpravodajů (moderátorů) ve státních institucích, spravedlnost…