Miroslav Kulhavý: EU a USA, myslíte si, že Rusko přijme prohru?

22.09.2022 7:34 | Komentář

Kdo si připouští tuto jinak zajímavou myšlenku, je živitel světové katastrofy. Jen historicko-politický analfabet může dělat vše pro tuto variantu v domnění, že činí správnou věc. Nechci se ani zmiňovat, čeho může být vedení Ruska schopno.

Miroslav Kulhavý: EU a USA, myslíte si, že Rusko přijme prohru?
Foto: pixabay.com
Popisek: Válka, ilustrační foto

Současné úspěchy ukrajinské armády, silně živené dodávkami zbraní ze zahraniční, napovídají, že nesmyslný vojenský střet nebude epizodou v řádu několika málo měsíců, už vůbec ne týdnů, natož dní. Ať už je vývoj jakýkoli, není délka vojenského běsnění jen na obou aktérech; ba právě naopak. Jsou to ti v titulku jmenovaní, kteří by měli vyvinout velký tlak na oba aktéry a dotlačit je ke klidu zbraní. Být jen dvorním dodavatelem čehokoli, samozřejmě hlavně zbraní, jedné z válčících stran, je pro světový mír po čertech málo.

Vhodné datum k uzavření příměří už je promarněno před několika měsíci, ale židle u jednacího stolu ještě nejsou uklizeny. A co víc, bude-li ruský medvěd v koutě, a již dnes je naprosto jasné, že by se tak stalo za silného přispění dodávek zbraní, budou tito dodavatelé stejným cílem, jako jsou cíle na ukrajinské frontě. Vůbec bych se nedivil, kdyby takovou dodávku zasáhla „zbloudilá“ raketa ještě před dosažením ukrajinského území. Zvláště když našim představitelům nestačí realizovat v tichosti předmětnou dodávku; to se musí vyřvat do světa, co a kdy dodáváme. Inu výsledek to má: Premiér Fiala má na čestném místě v Kyjevě svou desku mezi ostatními „hrdiny“; takže jistě to „stálo za to“!

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 10979 lidí

To, co stále visí ve vzduchu, je mlčení našich hlavních médií, o těch ukrajinských ani nemluvě. Mám na mysli mlčení o občanské válce na území Donbasu v letech 2014-2022, s mnoha mrtvými civilisty. Jsou-li zmiňovány fašistické prvky v útrobách Ukrajiny, tak právě zde byli jejich nositelé v akci, a to po dlouhých osm let. Že se to nehodí, mluvit o tom při vykreslování Ruska jako stoprocentního viníka rozpoutání konfliktu, je jisté, ale i včetně potlačeného projevu objektivistů - jehlu v pytli neutajíš.

Je to určitě kamínek (spíše kámen) do mozaiky, ovšem samo o sobě jako důvod k invazi je to určitě málo, zvláště když nebyly podnikány kroky k účasti mezinárodních organizací pro důkazní orientaci v daném prostoru.

Závěrem úvaha: Hlasy, které dříve volaly „zastavte zabíjení“, byly odmítány jako nereálné, protože rozjetého Rusa prý nic nemůže zastavit (a Amerika zjevně neměla zájem); a to i kdyby celý svět volal po příměří a heverem tahal k jednacímu stolu. Ti stejní - volající po klidu zbraní - dnes MLČÍ; proč? Inu, začalo se dařit Ukrajincům a to je „jiná situace“, to je povoleno zabíjet, mj. ty stejné nevinné civilisty?!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Pravda

Dobrý den, Okamura mluví často mimo, věci překrucujeazkresluje, jakse mu hodí, ale ohledně jeho výroku na adresu Pekarové, nepřekroutila jste je Vy? On přece nemluvil o ženách či matkách obecně a je pravda, že když někdo nemá děti, spoustu věcí třeba neví,protože nemůže, ale to přeci není urážka, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petice za omezení dopravy v ulici Rožmberská, Praha 9

21:37 Petice za omezení dopravy v ulici Rožmberská, Praha 9

My občané a obyvatelé okolí ulice Rožmberská nesouhlasíme s dosavadním postupem omezení dopravy v ul…