Miroslav Kulhavý: Je globalizace více plus, anebo většinové zlo?

04.08.2020 16:02 | Zprávy
autor: PV

Marně hledám, v čem je globalizace pro průměrně situovaného občana ČR více přínosná, než jsou dopady negativ.

Miroslav Kulhavý: Je globalizace více plus, anebo většinové zlo?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU před budovou Strakovy akademie

Jistě, supermarkety, masová turistika, případně pracovní příležitosti doma i v zahraničí a možná pár dalších aktivit. Nedílnou součástí k tomuto procesu je zrychlený rozvoj IT technologií.

Na druhé straně jsou to především nadnárodní společnosti, které jsou hnacím motorem globalizace a které, silou svého kapitálu, přímo či nepřímo ovlivňují politické dění v jednotlivých státech a tak znásilňují svobodnou volbu občanů v rámci demokratických zásad, které musí být vždy nutně přítomné při řízení státu, nechceme-li měnit základní hodnoty.

Hloupostí a nenažraností jak politiků, tak i některých občanů jsme v situaci, kdy řada strategických komodit, podniků i pozemků není v českém vlastnictví a jen horko těžko se zpět do českých rukou vrátí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Může být demagog ombudsmanem, nebo ombudsman demagogem?

9:16 Jiří Halík: Může být demagog ombudsmanem, nebo ombudsman demagogem?

O ombudsmanovi a dětském ombudsmanovi.