Miroslav Kulhavý: Je porušení zákona o církvích ta pravá evropská korektnost?

18.03.2019 8:39

Na církevní stavby, zřizování škol a školek a na další zvláštní činnosti má právo církev až po získání 2. stupně registrace. Tu muslimové v ČR nemají a hned tak ji mít nemohou – pokud se někdo na církevním odboru nepokaká a neudělí výjimku. Pak se tedy ptám: jsou mešity v ČR legální a nebo jsou výsledkem mlčení ke zjevnému obcházení zákona?

Miroslav Kulhavý: Je porušení zákona o církvích ta pravá evropská korektnost?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Muslimské centrum Alfirdaus v Praze

Nový šéf muslimské obce Leonid Kušnarenko se v rozhovoru chlubil, že MEŠITU v Karlových Varech pomáhal stavět; dříve to byly jen modlitebny, registrované jako pronajaté kancelářské prostory, dnes už se některé zcela bez uzardění nazývají mešitami s jediným využitím, a dokonce se za tímto účelem už i staví!

Vrátíme-li se zpět k prvnímu porušení zákona, závaznou klausuli k základní registraci uvádí následný §5 svým výčtem negací, pro které nemůže být registrace udělena.

Zák. č.3/2002 sb.hlava II § 5
Podmínky vzniku a působení církví a náboženských společností
Vznikat a vyvíjet činnost nemůže církev a náboženská společnost, jejíž učení nebo činnost sleduje porušení práva nebo dosažení nějakého cíle nezákonným způsobem, zejména pokud
a) popírá nebo omezuje osobní, politická nebo jiná práva fyzických osob pro jejich národnost, pohlaví, rasu, původ, politické nebo jiné smýšlení, náboženské vyznání nebo sociální postavení,
b) rozněcuje nenávist a nesnášenlivost,
c) podporuje násilí nebo porušování právních předpisů,
d) závažně narušuje veřejnou mravnost, veřejný pořádek nebo veřejné zdraví,
e) omezuje osobní svobodu osob zejména tím, že využívá psychický nebo fyzický nátlak k vytvoření závislosti, která vede k fyzickému, psychickému nebo ekonomickému poškozování těchto osob nebo jejich rodinných příslušníků, k poškozování jejich sociálních vazeb včetně omezování psychického vývoje nezletilých nebo omezování jejich práva na vzdělání4), nebo zabraňuje nezletilým přijmout zdravotní péči odpovídající zdravotním potřebám, nebo
f) je její učení utajováno vcelku nebo v některých částech, stejně jako organizační struktura církve a náboženské společnosti a vazby na zahraniční složky, je-li částí církve nebo náboženské společnosti působící mimo území České republiky.

Korán obsahuje vše a muslimové v prezentaci islámu toho využívají (stejně jako v charakteristice víry pro registraci), ale o té větší a horší části s jasnými prvky nenávisti ke všemu nemuslimskému a dokonce s návody k násilí programově pomlčí a v rámci Evropy to mlčení (cenzura) se stala uznávanou praxí. Porušení cenzurní brány se už dokonce trestá.

V západních zemích se staví jedna mešita za druhou a peníze tam putují hlavně z Kataru a SA. Nejprve se pohne masou migrantů a pak, aby bylo kde je „zpracovávat“, se pošlou zdroje na „zpracovatelské“ budovy – mešity. U nás má novopečený šéf muslimské obce jasnou vizi na stavbu škol a školek pro muslimy a vůbec nebere v úvahu, že 10 let po sobě jdoucích musí muslimská obec vydávat výroční zprávu, což vůbec nedělala. Takže klídek, klídek Leonide Kušnarenko. Své skutečné smýšlení, jak to myslí s tím „mírovým islámem“ odhalil po otázce na rovnost pohlaví. Po spoustě výmluv zakončil na opakované „proč“ od moderátora – PROTOŽE JE TO V KORÁNU! Tedy vše, co je v Koránu, má i v současné době 100% platnost? Pak už dál není s takovým ortodoxním sunnitou o čem diskutovat!

Na Západě už není jednoznačná cesta k zákonitosti; počet muslimů by skýtal zázemí pro gerilovou válku. Ale i tak je potřeba stanovit mantinely a rozhodným způsobem rozbourat komunity muslimů na „zabraných územích a městských čtvrtí. Je naprosto nutné, aby do každé domácnosti vstupovalo jen jedno právo; žádná šária nemá v Evropě místo!

Buď budou muslimové vyznávat evropsky redukovaný islám (deklaratorně stvrzený) a nebo poteče hodně krve, protože si myslím, že v západních státech žije ještě dost EVROPANŮ – vlastenců, kteří nebudou chtít přenechat svou zem muslimům bez boje. To, co činí současná garnitura ve vedení EU a i v jednotlivých státech, tedy svým neustálým ustupováním požadavkům muslimů, však k takovému nechtěnému vyústění směřuje.

Novomarxisté a pošahaní humanitníci se v posledním čase spokojeně vyjadřují, jak ubylo vášní, dle nich od xenofobů, rasistů, islámofobů atd. Všechny ta nálepky nemohou překrýt fakt, že se nic nezměnilo a když, tak k horšímu. Útlum všech možných varování má více důvodů; uvedu dva: Současné vedení EU včetně poslušných států jde cestou stále přísnější cenzury s hrozbou trestů, vyhazovů ze zaměstnání a tlakem na autocenzuru novinářů; a za další – lidé, s jasným názorem na migraci a islám se přestali obracet na politiky, protože seznali, že je to házení hrachu na stěnu a nebo házení perel sviním (říkala moje babička). Pokud se ztrácí svoboda slova, jde demokracie do kytek.

Tím posledním demokratickým prvkem, který může něco změnit, jsou volby. Současně v předvolební kampani je potřeba si vynutit veřejnou diskusi s jedním hlavním bodem: je muslimská ideologie v souladu s evropským právem a co je potřeba udělat, aby to tak bylo. Nedělám si naděje, že se rychle dospěje k závěru s trvalou platností, ale měl by to být cíl. Rovněž se tak budou muset projevit kandidáti a volič bude mít více jasno, kdo je kdo.

Soudím, že v západních státech k tomu nebude dán prostor a nezbude, než uspořádat diskusi separátně. Pro domácí scénu je nutné, i ze zkušeností ze Západu, opakovat si již vícekrát popsané: (počty obrazně) 5 muslimů se usmívá, 10 požaduje místo na modlení, 15 staví mešíty, vytváří no go zones s vnitřním užíváním práva šária, v mešitách radikalizuje, požaduje vlastní školy,ve státních přestávky na modlitby, ve zdravotnictví stejnopohlavní lékaře a personál, 20 separátní MHD, omezení ve školních osnovách, zakládá muslimské pol. strany, 25 vstupuje do státní správy a ovlivňuje zákony státu, 30 již neskrývavá svou nadřazenost a dále…?

To není strašení, ale výzva k důsledné návratové politice a omezení muslimské migrace na nulu. Doma, v ČR je na prvním místě posouzení vztahu platné právo a islám, ve školách žádné omezení v osnovách a pro chápání současného světa povinně podat 1400letou historii šíření islámu včetně praktik při záboru rozsáhlých území a států (se zdůrazněním přísných trestů pro jakoukoli šikanu muslimských dětí), omezit na nulu propagaci islámské ideologie včetně šátků a vynutit si přítomnost pověřených osob na veškeré dění v mešitách a modlitebnách (pokud nebudou zrušeny).

Pro nastolení výše uvedeného stavu je nezbytné jít k volbám v co nejhojnějším počtu; nejblíže k těm evropským; jinak...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…